«Треба простояти тиждень»: черги до пункту пропуску «Порубне» на Буковині збільшуються щодня (ВІДЕО)

Черга починається від пункту пропуску і тягнеться майже до Чернівців.

Кореспондентка "МБ" поспілкувалася із водіями, які стоять у черзі ( щоб побачити відео доскрольте донизу).

Водій Олександр розповідає, що перевозить контейнер.

– У черзі стою вже другу добу. Ні поїсти нормально, ні помитися. Маю електрогрілку, на якій грію окріп – так запарюю каву та кашу. Це дуже важко. Всі ці черги я можу пов’язати із поганою роботою митників, бо вони там не квапляться працювати, – обурюється чоловік.

Водії фур розповідають, що цих 30 кілометрів до Порубного треба буде простояти тиждень.

– За пів дня я проїхав 500 метрів. Це нестерпно! Інколи охоплює злість, бо ти сидиш і нічого не робиш. Знайомимося з іншими водіями, балакаємо, але справи кепсько йдуть, – ділиться водій із Київщини Андрій.

Чоловік розповідає, що він їсть протягом всього цього часу.

– Я знав, куди їду, це ж не вперше черги, та й не лише на Буковині, таке майже на всіх пунктах пропуску. Купив собі малий холодильник, їжею також запасся, щоби не з’їхати із черги, бо потім буду аж у кінці, – каже чоловік.

На узбіччі дороги дуже багато сміття: пляшки від пива, папірці від печива, шоколадок та цукерок. Водії нарікають, що немає урн для відходів.

– Люди, звісно, є різні… Одні збирають своє сміття і викидають на найближчій заправці, а інші можуть вчинити по-свинськи – викинути серед поля. Були б смітники, такого б не було. Я з 1999 року за кермом, але таких великих черг ще ніколи не бачив. Ви ж розумієте, що псується продукція: пшениця запріває, ріпак так само, – каже водій Андрій.

Прибирають двічі на тиждень

У Службі автомобільних доріг області повідомили, що двічі на тиждень дорожники прибирають біля "Порубного". Збирають понад 60 тонн сміття.

– В умовах війни популярність українсько-румунського напрямку зросла в рази. Щодоби перед пунктом пропуску на межі з Румунією стоїть декілька сотень фур. Аби водії могли викидати сміття, не виходячи з машини, дорожники встановили додаткові контейнери на роздільній смузі. Двічі на тиждень підрядник "Чернівецький облавтодор" прибирає узбіччя, смуги відводу під’їзного шляху та територію біля пункту пропуску "Порубне".

Двічі на тиждень декількома вантажівками вивозиться понад 60 тонн непотребу. Оскільки дорожники змушені збирати сміття вручну, а це доволі великі обсяги, тому кожне прибирання Службі автодоріг в області обходиться у значні суми. За пів року на прибирання витрачено майже 447 тисяч гривень. А покращити екологічну ситуацію біля кордону просто. Головне – донести сміття до урн. Тим більше, що кількість контейнерів збільшено, – розповіли у Службі автодоріг.

За словами начальника ОВА Руслана ЗАПАРАНЮКА, проблему великих черг на пункті пропуску "Порубне" вирішать найближчим часом.

– Великі черги до "Порубного" – це результат відносно малої пропускної здатності цього КПП. Як із нашого боку, так і з боку Румунії обмежені ресурси у цьому плані. Також через активну роботу аграрного сектору, нові контракти, потік фур тут збільшується, тому маємо таку ситуацію. Цю проблему може розв’язати відкриття двох контрольно-пропускних пунктів – "Дяківці" та "Красноїльськ". Над цим наразі активно працюємо. Роботи на цих контрольно-пропускних пунктах відновили. Для цього нарешті з резервного фонду держбюджету митній службі виділили 115 мільйонів. Це гроші, згідно з постановою Кабміну від 2 серпня 2022 року.

Кошти вже на рахунках митниці. Тож рухаємося у напрямку відкриття пунктів пропуску "Дяківці" та "Красноїльськ". Щойно завершать роботи на них, одразу ж запустимо їх у тестовому режимі. Наразі до контрольно-пропускного пункту "Красноїльськ" доробляють дорогу, а у "Дяківцях" триває активна фаза будівельних робіт, – розповів начальник ОВА.

На питання, чи є терміни відкриття "Красноїльська" та "Дяківців" Руслан Запаранюк відповів: "Точних термінів наразі немає. Гроші для завершення робіт на об’єктах надійшли митній службі цими днями. Ви перші, кому я про це кажу. Завтра у нас нарада із представниками митниці, після якої, я сподіваюся, матимемо більше інформації, тож зможемо прогнозувати терміни відкриття цих контрольно-пропускних пунктів".

2ogoloshenya