Відсутні укриття: майже 200 шкіл на Хмельничині навчатимуть дистанційно

На Хмельниччині триває підготовка освітніх закладів до нового навчального року.

Працюватимуть заклади освіти в очному, дистанційному чи змішаному форматі, залежатиме саме від наявності укриття та достатньої кількості місць для учасників навчального процесу, зауважують в ОВА.

Як повідомив заступник директора Департаменту освіти науки, молоді і спорту ОВА Олег Мартинюк, на території Хмельницької області функціонують 1212 закладів освіти із загальною чисельністю учасників освітнього процесу понад 257 тисяч осіб.

Загалом в області лише  148 закладів освіти (12,2%) мають спеціальні протирадіаційні укриття, 341 заклад освіти має найпростіші укриття (28,1%), ще 31 заклад планує використовувати укриття інших суб’єктів господарювання, що розташовані поблизу.

Щодо решти закладів освіти, то в більшості з них роботи з облаштування захисних споруд перебувають в активній стадії, адже завдяки рішенню уряду  з’явилася можливість спрямувати на ці потреби відповідні кошти. Зараз в закладах працюють підрядники, проводяться ремонти, здійснюється закупівля усього необхідного для того, аби забезпечити належні умови перебування учнів. Більшість робіт планують завершити до 18 серпня.

Разом, з тим експлуатація укриттів буде можливою лише у разі позитивного погодження актів їх оцінки представниками ДСНС.

Зауважимо, що за останніми даними, Хмельниччина увійшла у п’ятірку кращих областей за станом підготовки укриттів, наразі вже готові до експлуатації 42,8% захисних споруд .

2ogoloshenya