Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

Фото Уляна Супрун.

Під час косметичних процедур, зокрема таких як манікюр, є вірогідність отримати вірус гепатиту, якщо в салоні краси не дотримуються правил гігієни.

Про це в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун написала у Фейсбук.

«До нас часто звертаються з питаннями про те, як переконатися, що ваш салон краси надає безпечні послуги. На жаль, вірогідність отримати вірус, такий як гепатит, під час косметичних процедур є реальною загрозою, якщо в салоні не дотримуються правил контролю чистоти обладнання», – написала Супрун.

Вона зазначила, що існує кілька індикаторів, за яким можна визначити, наскільки в салоні дотримуються основних заходів для зниження ризиків передачі інфекцій.

По-перше, це гігієна рук. Протягом робочого дня майстер торкається багатьох клієнтів, тому його руки можуть стати шляхом передачі патогенних мікроорганізмів від одного клієнта іншому. Вчасна обробка рук є важливим заходом у захисті від інфекцій. Рушники для рук повинні бути одноразового використання. Місця для миття рук повинні бути обладнані дозаторами з рідким милом, антисептиком та кремом для догляду за шкірою. Також майстер має обробити антисептиком руки перед та після контакту з кожним клієнтом та за умови, якщо виникає необхідність під час  процедури. Ці правила стосуються також і клієнта.

По-друге, за словами Супрун, варто звернути увагу на стерилізацію й дезінфекцію інструментів та очищення меблів. Оскільки сучасні інструменти мають складну форму та конструкцію, очистити їх повністю досить складно. Найкращий рекомендований метод стерилізації – паровий. В деяких салонах використовують сухожарову шафу, проте вона не забезпечує необхідний рівень обробки та доступ гарячого повітря по всій поверхні інструменту.

Щоби перевірити, чи обладнання для дезінфекції та стерилізації відповідає вимогам медичного обладнання, ви можете попросити показати відповідний сертифікат. Крім того, меблі повинні бути з матеріалів, що придатні для обробки та очищення. Обробка поверхонь та дезінфекція інструментів повинна здійснюватися дезінфікуючими засобами, зареєстрованими та дозволеними до використання в Україні.

По-третє, оскільки салон відвідує велика кількість людей, дуже важливо своєчасно очищати повітря для зменшення кількості інфекцій, що передаються повітряним шляхом. Вікна або інші отвори можуть забезпечити достатню вентиляцію, але краще якщо забезпечена робота механічної вентиляційної системи.

І на завершення, варто звернути увагу на сортування та утилізацію відходів. Кожен організм має свою мікрофлору, яка може викликати захворювання, потрапляючи до організму іншої людини. Тому правильне поводження з відходами знижує ризик розповсюдження інфекцій.

Джерело

2ogoloshenya