8 бойовиків «ДНР», які воювали у лавах армії рф, проведуть 15 років  за ґратами

Відповідно до судових рішень 8 бойовиків терористичної організації «ДНР» визнані винними за двома статтями Кримінального кодексу України:державна зрада, скоєна в умовах воєнного стану та створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань.

Про це повідомили в СБУ.

Їх засуджено до позбавлення волі на термін 15 років з конфіскацією всього належного їм майна.

Мешканця Донецька, що добровільно «мобілізувався» у перший день війни, бійці ЗСУ захопили у полон у березні під час звільнення села Вільхівка Харківської області. Решта 7 – здалися на Сумщині.

У ході оперативно-слідчих дій встановлено, що донеччанин після «мобілізації» був розподілений на посаду стрільця 115 полку та пройшов тижневу бойову підготовку в російському Бєлгороді. На початку березня його військовий підрозділ переправили на Харківщину.

25-го березня ЗСУ, завдавши потужного артилерійського обстрілу по позиціях окупантів, звільнили Вільхівку. При цьому ліквідували майже 70 загарбників і захопили чимало полонених, серед яких був і «доброволець» із Донецька.

Інші 7 бойовиків на початку повномасштабного вторгнення рф в Україну прибули на Сумщину у складі незаконного збройного формування та зс рф. Вони обіймали посади командира відділення, кулеметника, гранатометника, помічника гранатометника та стрільців.

Під керівництвом російських командирів ці чоловіки:

▪️здійснювали охорону окупованих населених пунктів;

▪️займалися обладнанням блокпостів та здійснювали бойове чергування на них, проводячи огляд транспорту та людей;

▪️вели спостереження за повітряним простором.

Врешті-решт ця група потрапила у полон під час звільнення області ЗСУ.

2ogoloshenya