Результат пошуку зображень за запитом "Вчені розповіли, чому вам так не подобається звук власного голосу"

Якщо ви, одного разу почувши запис свого голосу, подумали: "Невже це я говорю?" – навряд чи ви єдиний.

Люди постійно чують свою мову, але чому ж тоді дивуються її звучанню з боку? Відповідь гранично проста: коли ви говорите, ви чуєте не те ж саме, що інші.

Доктор Єль Коен, директор Центру слухових наук в Медичній школі Університету Пенсільванії, підтверджує, що ваша мова, записана на аудіоносій, демонструє те, як насправді звучить ваш голос.

Винуватцями розбіжності в сприйнятті є три маленькі слухові кісточки, розташовані в середньому вусі. Вони відіграють ключову роль в обробці звуків: молоточок, ковадло і стремечко передають звукові коливання із зовнішнього вуха у внутрішнє, одночасно посилюючи їх. Далі з внутрішнього вуха шум потрапляє до равлика, де перетворюється в електричну енергію, яка доставляє все сприйняті вами дані клітинам вашого мозку. Таким чином звук зазнає складної обробки, перш ніж ви усвідомлюєте те, що чуєте.

Мозок проробляє грандіозну роботу з фільтрації та інтерпретації звуку. Обробка акустичної інформації за допомогою вібрації слухових кісточок називається кістковою провідністю вуха, а обробка звукових хвиль в зовнішньому слуховому проході – повітряною провідністю. Всякий раз, коли ми говоримо вголос, наш мозок приймає обидва типи обробленої інформації, щоб усвідомити виданий звук і той, що надійшов.

При цьому наш власний голос завжди звучить голосніше (через близьке розташування мовного і слухового апаратів) і кісточки вібрують інтенсивніше. В результаті процес сприйняття акустичних даних "змішує" звук, змушуючи нас невірно сприймати власний голос, ніби він звучить нижче, ніж є насправді. З цієї причини деяким людям, тим, хто чує себе в запису, здається, що вони не в міру пискляві.

"Уявіть, що протягом півроку у вас не було дзеркала, ви не мали уявлення про свій зовнішній вигляд і до того ж розтовстіли. І раптом перед вами поставили дзеркало: ви будете в шоці. Те ж саме з голосом", – пояснив Коен.

Негативна реакція на відкриту правду пояснюється теж досить просто: ми часто думаємо, що знаємо про себе все, і засмучуємося, з'ясувавши, що помилялися. Але все не так погано: дослідження показують, що люди, які чують свій голос з боку в режимі реального часу (наприклад, вимовляючи що-небудь в мікрофон), здатні навмисно змінювати тембр.

Розуміння того, як ви звучите, може допомогти вам змінювати тональність вашої мови в залежності від ситуації і оточення, прибрати акцент, або придбати його, або уповільнити швидкість мовлення. Але дещо в голосі навряд чи зміниться – це ритм, який супроводжує відрізки мовлення і відповідає за її мелодійність. Він залежить від середовища і виховання, і, як правило, їм дуже складно маніпулювати.

Джерело

2ogoloshenya