Пов’язане зображення

Київська рада з питань екологічної політики затвердила проект, за яким обмежать використання поліетиленових пакетів у магазинах.

Натомість як альтернативу пропонують використовувати паперові пакети.

"Відповідно до проекту рішення, Київрада рекомендуватиме суб'єктам господарювання сфери торгівлі і послуг пропонувати покупцям альтернативу одноразовим поліетиленовим пакетам. Це можуть бути біологічні полімерні чи паперові пакети, багаторазові торбини тощо", - повідомили у прес-службі відомства.

Також зазначили, що в багатьох країнах вже прийняли або розробляють подібні законодавчі акти, які забороняють використовувати полімери. Натомість споживачам пропонують паперові пакети, які повністю безпечні для людини. У Франції на законодавчому рівні повністю відмовилися від поліетилену - магазинам дали тримісячну відстрочку, аби закупити паперові пакети та полотняні торбинки.

"У масштабах ЄС щороку в сміттєвому відрі виявляють 8 млрд пакетів. В середньому громадянин ЄС використовує близько 200 поліетиленових пакетів на рік, як правило, тільки один раз. Багато з цих пакетів пізніше потрапляють у світовий океан з катастрофічними наслідками для морської фауни, оскільки поліетилен практично не розкладається і не перетравлюється. Крім того, вони збираються течіями в величезні "сміттєві острови" площею в кілька сотень тисяч квадратних кілометрів", - розповів автор проекту Костянтин Яловий.

Яловий запропонував на державному рівні заборонити використання та продаж поліетиленових пакетів. Тому рішення Київради, якщо його підтримають депутати, матиме рекомендаційний характер.

Джерело        

2ogoloshenya