Результат пошуку зображень за запитом "Скиталінська"

Вода корисна для організму тільки в міру.

Велика кількість рідини може серйозно зашкодити. Вода корисна для організму, але жодних наукових доказів про необхідність пити саме велику кількість води ніде немає. Дієтолог Оксана Скиталінська називає міфом норми, які спонукають пити по 8 склянок води в день.

"Нам десятками років стійко нав'язують необхідність всім пити по 2,5-3 і навіть 4 літри води. Кажуть, що вода "вимиває токсини", робить гладенькою шкіру, позбавляючи її зморшок тощо. Навіть придумали чітку цифру 8", – твердить дієтолог.

За словами Скиталінської, норма води для дорослої людини – приблизно 40 мл на кілограм нормальної маси тіла та 100-150 мл на кілограм маси тіла дитини. Тобто лише літр води у так званому вільному вигляді потрібно для людини без надмірних фізичних навантажень і без надмірного пітніння. Все, що понад цю норму, - це перевантаження серця та судин.

Чому не потрібно пити так багато води?

  1. У продуктах харчування є багато так званої зв'язаної води, зокрема, у фруктах, ягодах, овочах (85-90%); молоці (під 90%), м'ясі, рибі, яйцях (75-90%), і навіть у кашах та макаронах.
  2. Під час окислення жирів, білків та вуглеводів також виділяється вода: 100 г жиру – майже 100 мл води; 100 г вуглеводів – понад 55 мл; білка – майже 40 мл.
  3. Якщо добова норма води становить 2 700 мл, то це не означає, що цю воду потрібно випити.

Оскільки ми отримуємо воду:

500 мл – рідкі страви;

700 мл – продукти (овочі, фрукти, ягоди, каші);

1000 мл – вода, чай, кава, напої тощо;

300-400 мл – ендогенна вода, яка утворюється в процесі обміну речовин

Джерело        

2ogoloshenya