Результат пошуку зображень за запитом "Уляна Супрун"

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун звернула увагу на відкриті вікна у маршрутках та розповіла, чи може це чимось загрожувати.

Про це Уляна Супрун написала на своїй сторінці у Facebook.

«Нарешті настала весна. А разом із нею й одвічна суперечка: ті, кому кортить вдихнути весняного повітря, частіше відчиняють вікна, а ті, хто боїться застудитися, наполягають притримати всі отвори зачиненими, бо може бути протяг. Хочемо розставити всі крапки над і», – написала пані Супрун.

Вона зазначає, що протяг не є сам по собі чимось поганим. Бо хворіють люди не від повітря, а він інфекцій, які ним «гуляють».

Саме тому протяг не є чимось страшним для людини. Однак не треба перегинати палку.

«Інша річ – тривале переохолодження або ж сильний потік повітря, спрямований, наприклад, в область шиї чи обличчя. Тоді й за 10 хвилин можна захворіти. Адже це загрожує запаленням м’язів, нервів та може активізувати збудники хвороб, які є в організмі», – переконує вона.

Однак так само погано буде, якщо не провітрювати час від часу приміщення.

«Якщо його постійно уникати (свіжого повітря, – Ред.), сидіти в замкненому приміщенні та закутуватися в одяг – ви навпаки робите себе більш вразливим – гірше сприймаєте перепади температури повітря та можете швидше підхопити застуду», – зазначає вона.

За її словами, для того, щоб бути здоровішим, треба частіше дихати свіжим повітрям. А якщо недовго буде протяг – «нічого страшного не відбудеться».

«Треба розуміти, що немає загального правила для всіх. Головне – забезпечити у приміщенні постійну рециркуляцію повітря та не нашкодити комфорту одне одного. Тож якщо вам неприємно сидіти біля відчиненого вікна – не змушуйте себе й пересядьте туди, де не дме. А за можливості – краще вийдіть на якийсь час на вулицю, поки приміщення провітрюється», – наголошує пані Супрун.

«Якщо ж ви любите свіже повітря в кімнаті – провітрюйте на здоров’я та нічого не бійтеся. Проте і не зловживайте», – резюмувала в.о. міністра.

Джерело

2ogoloshenya