Розпочався тиждень перед Великоднем, який називають Страсним, або Страсною седмицею.

Віруючі християни суворо дотримуються настанов церкви. Українцям нагадали,як потрібно прожити кожен день та що слід встигнути зробити до великого свята Воскресіння Христового.

Великий понеділок

Цього дня дозволено займатися всіма хатніми справами, влаштувати генеральне прибирання. Оскільки ще триває піст і останнього тижня він суворий, тому слід виключити із меню м'ясо, рибу, яйця, молочні продукти. Варто також у триматися від солодощів та жирної їжі. Вживати радять лише свіжі овочі, фрукти та пити воду. Можна також з'їсти небагато хліба. І так має бути протягом всього тижня.

Великий вівторок

3 квітня у Великий вівторок всі православні християни відзначають Великий вівторок Страсної седмиці Великого посту і згадують патріарха Константинопольського Хому.

У давнину в цей день до світанку готували ліки від лихоманки. У народі казали: "Святий Фома лихоманки жене".

Відзначається, що в цей день необхідно завершити всі справи, які так чи інакше пов'язані з одягом. Підвищену увагу потрібно приділити вбранню для Великодня.

При цьому харчуватися у Великий вівторок дозволено сирими овочами, фруктами, хлібом і водою, оскільки діє Великий піст.

Велика середа

Велика середа присвячена покаянням грішниці, яка, омивши сльозами і помазавши дорогоцінним миром ноги Христа, підготувала його до поховання, а також зрада Ісуса апостолом Юдою Іскаріот, вчинена за 30 срібняків.

Здавна на Русі вважалося, що у цей день нечисть бешкетує найбільше, тому жінкам потрібно було вести себе якомога суворіше. Не можна в середу займатися рукоділлям. Слід дотримуватися суворого посту, як і в попередні дні.

Чистий четвер

У народі в Чистий четвер прийнято вставати до сходу сонця, вмиватися, прибирати, прикрашати оселю і готувати частування на Великдень, а саме - фарбувати яйця, пекти паски, робити пасочку.

Серед обрядів та звичаїв у народі в чистий четвер прийнято було перший раз підстригати волосся дитині, якій вже виповнився рік. Жінкам та дівчатам також краще підстригатися в цей день, щоб волосся було густим та гарно росло.

Страсна п’ятниця

Спогад про суд, розп'яття і хресну смерть Ісуса Христа. У православ'ї на ранковій службі читаються 12 Євангелій Святих Страстей Христових, а на вечірній - виноситься плащаниця і співається Канон про розп'яття Господа і "На плач Пресвятої Богородиці".

У Велику п'ятницю піст особливо суворий, в цей день прийнято нічого не їсти до закінчення вечірнього богослужіння. Втім, якщо важко утриматися без їжі, дозволяється зїсти трохи хліба після закінчення вечірньої молитви.

Велика субота

Протягом всієї Страсного тижня йде підготовка до Великодня. Господині в цей період мили столи, лавки, лавки, вікна, двері. Білили піч і стіни, вимивали підлогу і перемивали посуд.

З четверга до суботи йшло приготування у печі і у дворі: господині пекли паски, фарбували яйця, запікали м'ясо; чоловіки ставили гойдалки, заготовляли дрова на час свята.

При цьому люди намагалися бути небагатослівними в Страсний тиждень: уникали гучного гулянь і співів.

Джерело

2ogoloshenya