Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/generator.php on line 394

Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 34

Із Білорусі вигнано гебешного посла Бабича, який, за даними опозиції, намагався організувати аншлюс цієї країни з Росією. Заарештовано заступника держсекретаря республіки, колишнього начальника охорони Лукашенка, який, за інформацією з тих самих джерел, готував замах на свого шефа. Затримано також главу "Белтелекома". Офіційно – за корупцію, але називають й іншу причину. За чутками, він віддав під контроль Росії всі канали зв'язку і контроль над трафіком. Майже одночасно між Лукашенком і Путіним на саміті в Китаї стався гучний скандал. Як пишуть незалежні білоруські сайти, Лукашенко нібито розгнівався, розпсихувався, жбурнув стілець і разом із сином Миколою покинув конгрес-центр, де зустрічався з Путіним, а потім достроково вилетів із Китаю до Мінська.

У мене є всі підстави поставитися до цих повідомлень ЗМІ серйозно. Дуже схоже, що Лукашенко зрозумів: запахло смаженим – і гарячково намагається зірвати повзучу анексію.

Ще минулого літа я спілкувався з низкою поінформованих білорусів, зокрема з одним доволі високопоставленим силовиком-утікачем, і на основі розмови з ними зробив висновок, що спроба аншлюсу Білорусі найближчим часом практично неминуча. Причому реалізовуватимуть її через групу давно завербованих Кремлем білоруських керівників і шантаж самого Лукашенка. Останні події чітко вписуються в цей сценарій. Тільки "Лука", звісно, не такий простий, як хотілося б Путіну. Він намертво вчепився у владу і нікому її віддавати не збирається, незважаючи на всі підступи й тиск.

Після цих зустрічей 25 липня 2018 року я опублікував пост, який нижче наводжу з невеликими скороченнями:

"Наступна мета – Білорусь (версія).

Рейтинг Путіна рекордно знизився (на 12%, за даними "Левада-центру"). Цей режим може існувати тільки в режимі воєнної параної, коли навколо вороги і єдиний захисник від них – "сильна влада". Найімовірніше, Кремль буде змушений зробити новий агресивний демарш на міжнародній арені, щоб послабити невдоволення громадян своєю внутрішньою політикою. Найбезпечніша і найвигідніша мета – Білорусь. Дуже великий ризик, що Путін спробує організувати аншлюс цієї країни.

Я нещодавно розмовляв із кількома обізнаними вихідцями з Білорусі. Вони в один голос кажуть, що "Лука" місцевій еліті та населенню смертельно набрид. Водночас у перспективи білоруської опозиції ніхто не вірить. Усі надії пов'язують із Путіним, реальний рейтинг якого в Білорусі набагато вищий, ніж у президента країни. За Лукашенка не заступиться ніхто: ні населення, ні власні інфільтровані російськими агентами силові структури, ні Захід (для якого він – "останній диктатор Європи"). Навіть більше, як кажуть добре поінформовані люди, у російської влади є компромат на Лукашенка, який містить, зокрема, докази його персональної відповідальності за викрадення й убивства білоруських опозиціонерів (багато учасників тих подій тепер живе в Росії).

Сценарій може бути приблизно таким. Путін, як він часто робить, використає досвід Гітлера (ультиматум Емілю Гаху перед захопленням Чехії). Він викличе Лукашенка на переговори і, трусячи компроматом, поставить йому ультиматум із вимогою підписати договір про аншлюс із Росією. Якщо "Батька" впреться, його просто інтернують у Москві, а путінська агентура в білоруських силових і держструктурах за цей час за допомогою російських "зелених чоловічків" здійснить переворот. Потім стандартний зрежисований "референдум" і договір про "вступ Білорусі в Російську Федерацію на правах суб'єкта з особливим статусом" (конституцію РФ змінити недовго). А далі – нова ура-патріотична вакханалія. Усі претензії до влади забуто. Путін – знову герой, переможець, "що об'єднав два братні народи і відродив Росію в історичних кордонах".

 Джерело.

2ogoloshenya