Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 39

Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/generator.php on line 394

Warning: Division by zero in /sata2/home/users/vkkp/www/www.vk-kp.info/libraries/mavik/thumb/resizetype/abstract.php on line 34

Іспанські рятувальники розпочали останній і найскладніший етап унікальної спецоперації порятунку дворічного хлопчика з глибокого технічного колодязя – їх називають героями. Дванадцять днів тому маленький Юлен впав у тунель, який використовують для пошуку води.

Іспанські рятувальники цілу ніч з 24 на 25 січня намагалися дістатись до 2-річної дитини, яка впала у колодязь. Наразі іспанські рятувальники на фінальному етапі операції та стверджують, що роботи триватимуть ще близько доби.

До рятувальнної групи долучилися десять експертів – вісім гірників та фахівці із підводних видів діяльності, а також пожежники. Аби досягнути свердловини, куди впала дитина, рятувальна бригада почала копати горизонтальний прохід. Його обладнали спеціальними металевими трубами, а також – кліткою для надзвичайників.

Перших двох рятувальників опустили під землю ввечері 24 січня, спускати їх доводиться парами. Відомо також, що для розкопок фінальної ділянки, розміром у 4 метри, може знадобитися близько доби.

Хлопчик Юлен з батьками приїхали на відпочинок у гори на ферму до родича. Під час звичайної прогулянки Юлен впав у свердловину, ширина якої не сягала й 25 сантиметрів у діаметрі.

Проникнути до колодязя відразу було неможливо через крихітний отвір. Спеціалісти намагалися прокласти горизонтальний тунель збоку, проте через специфіку ґрунту спроби провалилися. Та й на тому рівні, де ймовірно перебуває хлопчик, є багато скелястих порід, тому існує загроза обвалення.

Тоді рятувальники спустили спеціального робота на дно. Проте малюка не побачили, лише деякі його речі. Зараз для проникнення вони використають спеціально розроблену капсулу.

Повірте, робота наших гірників-рятувальників нелегка. Ми вже маємо більше інформації про специфіку місцевості та й до нас приєдналось чимало експертів,

– зазначив провідний інженер пошукової операції Анхел Гарсія.

Іспанські ЗМІ пишуть що над порятунком дитини працюють спеціалісти, які звикли до настільки складних рятувальних операцій. Вони використовуватимуть пневматичні лопати та молотки, сама ж операція контролюватиметься завдяки телефонному зв’язку.

 Ð¥ÑƒÐ»ÐµÐ½ Julen Roselló порятунок дитини в Іспанії

Дворічний Юлен, якого намагаються врятувати з колодязя

Перед початком викопування горизонтального ходу керівники спецоперації вирішили пробурити паралельний тунель. На буріння вертикальної шахти пішло 55 годин. Рятувати хлопчика іспанцям допомагають працівники шведської фірми.

 ÐŸÐ¾Ñ€ÑÑ‚унок хлопчика в Іспанії

Рятувальни розпочали останній етап операції/ Джерело: Getty Images

 ÐŸÐ¾Ñ€ÑÑ‚унок дитини в Іспанії

У роботах допомагають експерти/ Джерело: Getty Images

 ÐŸÐ¾Ñ€ÑÑ‚унок хлопчика і Спанії

Операція з порятку дворічного малюка/ Джерело: Getty Images

 ÐŸÐ¾Ñ€ÑÑ‚унок хлопчика в Іспанії

У роботах беруть участь найкращі спеціалісти/ Джерело: Getty Images

 ÐŸÐ¾Ñ€ÑÑ‚унок хлопчика в Іспанії

Останній етап має тривати близько доби/ Джерело: Getty Images

Сусіди і члени сімей батьків Юлена розповіли іспанським ЗМІ, що пара втратила ще одну дитину, Олівера, у віці трьох років, у 2017 році. У дитини були проблеми з серцем.

У соцмережах небайдужі люди підтримують батьків та їх дворічного сина, публікуючи пости під тегом #prayforjulen. Іспанських рятувальників, які роблять усе для того, аби дістати хлопчика, користувачі соцмереж називають героями.

Джерело. 

2ogoloshenya