Американські фермери щороку орендують для запилення мигдалю 1,7 млн бджолосімей. Задоволення не із дешевих, адже обходиться $718 на гектар.

Але при сьогоднішній оптовій ціні на мигдаль в 5,37 $/кг валовий дохід з гектара перевищує $13,4 тис. Відповідно, витрати на запилення складають всього 5% від валового доходу.

«Завдяки бджолам урожайність зросла до 2,5 тон/га, а валове виробництво мигдалю наблизилось до 1 млн тонн», — ділиться на своєму Facebook Мирон Пундор, бджоляр та експерт з агроефективності.

Роль бджіл у вирощуванні мигдалю підтверджують і дослідження ФАО: відсутність комах-запилювачів знижує врожайність більше, ніж відмова від добрив. Причому опилення збільшує не лише врожай, але й поживність горіхів.

Вражаючі цифри називають на території колишнього СНД — за рахунок опилення врожайніть мигдалю підвищується в 16 разів. По крайній мірі, про це свідчать результати досліду, проведеного декілька років тому.

Нині ж найбільші виробники мигдалю у світі — США, Іспанія, Австралія та Туреччина. Американські площі під горіхом за 10 років розширились до рекордних 400 тис. га, 80% продукції експортується.

Джерело

2ogoloshenya