Компанія Hasselblad представила середньоформатну камеру H6D-400C, яка може створювати кадри з роздільною здатністю 400 мегапікселів.

Розмір такого кадру становить більше двох гігабайт, тому камеру рекомендують одразу підключати до комп'ютера, пише The Verge.

Щоб досягти роздільної здатності в 400 мегапікселів, H6D-400c MS використовує технологію Multi-Shot. При кожному натисканні затвора камера робить чотири 100-мегапіксельних зображення, переміщуючи датчик на один піксель для кожного знімка, а потім ще два знімки, які зрушують датчики на половину пікселя. Отримані зображення потім зшиваються разом, щоб створити 400-мегапіксельне зображення.

В результаті виходить 16-бітний TIFF файл, який важить 2.4 ГБ. Оскільки зображення, як відзначають журналісти The Verge, "досить великі", камеру бажано підключати безпосередньо до комп'ютера.

Камера включає в себе два слота для мультимедійних карт (CFast 2.0 і SD Card), тридюймовий сенсорний дисплей на задній панелі і кілька портів для USB, HDMI і аудіовходи.

Модель H6D-400C через технології зі зсувом датчиків найкраще підходить для зйомки нерухомих сцен. Один з основних сценаріїв використання камери, про який згадує виробник - зйомка музейних експонатів. "Для установ, організацій та музеїв у всьому світі, вона залишається провідним вибором в справі зйомки історичних скарбів в найвищій якості зображення", - йдеться в анонсі на сайті Hasselblad.

Продаж суперкамера H6D-400c MS рзопочнеться вже в березні за роздрібною ціною в $48 000. Модель H6D-400C вже доступна для попереднього замовлення на профільних сайтах. При цьому виробник обіцяє можливість оренди фотоапарата "всього" за $420 на день.

Джерело

2ogoloshenya