Результат пошуку зображень за запитом "Дуда підпише закон про "заборону бандерівської ідеології""

Президент Польщі Анджей Дуда вирішив підписати закон про Інститут національної пам'яті.

Цим законом запроваджується кримінальна відповідальність за заперечення "злочинів українських націоналістів" та використання виразу "польські табори смерті".

"Я вирішив, що підпишу закон про Інститут національної пам'яті, і передам його в Конституційний суд відповідно до процедури", - заявив Дуда у Twitter.

"Ми маємо право на історичну правду. Ось чому я прийняв рішення. Я вирішив підписати цей закон, і тому ці положення вступить в силу", - додав він.

Дуда у своєму виступі наголосив на тих змінах у законі, які розлютили Ізраїль. Про спірні питання з Україною не говорив.

У ніч на 1 лютого Сенат Польщі ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі. Документ передбачає штраф або ув'язнення строком до 3 років за "заперечення злочинів українських націоналістів" проти поляків.

Далі закон повинен підписати президент.

Україна засудила ухвалення такого документу. Міністр закордонних справ Павло Клімкін наголосив, що ідея визнати якісь нації злочинними веде в нікуди. Розкритикували Документ Ізраїль, США, президент Європейської ради Дональд Туск, ОБСЄ. Польська інтелігенція просить президента ветувати законопроект. Похвалили Польщу за заборону "бандерівської ідеології" лише в Росії.

Джерело

2ogoloshenya