культура в воспитании детей

У минулі часи виховання дітей було засновано, насамперед, на залякуванні: «Роби, як я кажу, а не те тобі буде погано!» Сьогодні атмосфера в сім'ї стала більш ліберальною, але дуже часто батьки виявляють по відношенню до дітей зайву доброту.

Культура у вихованні дітей

Чи здатне таке виховання підготувати дитину до реального життя? І якого виду суворість необхідна нашим дітям? Спробуємо в цьому розібратися.

культура воспитания детей

Культура виховання дітей

Невміння батьків обмежувати своїх дітей в тих чи інших небажаних вчинках може породити в них небезпеку, адже в такому випадку дитина не знає, як далеко він може зайти в своїй поведінці.

У своїй книзі «Діти при владі» шведський психолог Девід Еберхард стверджує: «Ліберальне виховання як метод провалилося. Батьки більше не поводяться як відповідальні дорослі. Вони вважають, що повинні бути кращими друзями своїх дітей. Вони ставлять себе на один щабель з дітьми, не наважуючись перечити їм і встановлювати межі ».

Ти напевно бачив таких дітей, які в істериці кидають їжу прямо матері в обличчя, несамовито кричать, вимагають купити те, чого їм хочеться, і навіть б'ють сторонніх. Просто їм не розповіли, як потрібно себе вести.

Діти потребують меж і чітких правил. Вони випробовують терпіння батьків своєю поведінкою, щоб зрозуміти, як далеко можна зайти. Якщо немає ніяких заборон, значить, дозволено все - навіть кинути їжу батькові в обличчя.

Встановлюючи кордон, батьки надають своїм дітям інформацію, яка їм необхідна, щоб прийняти правильні рішення, на яких буде будуватися їх життя. Дитина повинна зрозуміти, що він не може володіти всім або робити все, що йому хочеться.

строгое воспитание детей

Якщо ти поступаєшся своїй дитині в результаті його гніву або примх, ти вчиш його, що так потрібно робити і надалі, так можна добитися того, чого йому хочеться. Поступитися досить просто, особливо якщо ти втомився, але важливо проявляти наполегливість.

Мінливість і відсутність чітких правил - найлютіші вороги виховання. Встановлюючи рухливі, правила,які підлаштовуються під обставини, ми посилаємо дитині абсолютно неправильні сигнали.

Наприклад, дітям не можна ображати або бити батьків, а батькам - можна. Лаятися матом дітям заборонено, а татові - дозволено. Діти за столом повинні мовчати, а батьки - щосили спілкуються.

У наявності подвійні стандарти, які народжують в дитячій голові нерозуміння - а чому їм можна, а мені не можна? Що це за правила такі? Крім того, правила часто змінюються по ходу справи. Сьогодні мама в хорошому настрої і неприбрана кімната - це нормально. Але завтра мама не в дусі - і за це можна отримати ременя.

Такі правила ігноруються і дітьми - який сенс дотримуватися те, що в цьому будинку ніхто не дотримується? Тобто в даному випадку строгість більшою мірою потрібна батькам по відношенню до самих себе, щоб бути послідовними в своїх словах і ділах.

строгое воспитание детей аргументы

Суворість у вихованні хлопчика

А ще варто бути суворішим до власних слабкостей, тому що діти будуть їх копіювати і приймати за норму. Якщо ти хочеш, щоб твої діти були чесними, то варто і самому навчитися цьому. Якщо ти не хочеш, щоб вони звикли до сигарет, пора подумати про те, щоб розпрощатися з цією звичкою.

Діти копіюють твоє ставлення до життя, до інших людей і до самої себе. Причому в останньому пункті вони враховують і те, як ти ставишся до них, і те, як ти ставишся до самого себе. У тих матусь, які вважають себе некрасивими і «не дуже вже", дівчатка ці думки переймають, але адресують їх вже собі.

нужна ли строгость в воспитании детей

У тебе сьогодні є вибір. Ти можеш дотримуватися старих методів виховання - не балувати, але пороти, щоб виросли слухняними і нормальними. Можеш використовувати тільки нові правила - піклуватися, приймати, потурати у всьому, ніколи не проявляючи строгості, щоб не завдати дитині травм.

А можеш зрозуміти, що кохання без строгості не буває, тоді це просто прихильність. Адже строгість у вихованні дітей - це зворотня сторона материнської любові, без якої вона не може бути повноцінною.

строгость в воспитании аргументы

Тому більшою мірою строгість і послідовність необхідні батькам по відношенню до самих себе, щоб стати такими людьми, якими вони хотіли б бачити своїх дітей.

Джерело

2ogoloshenya