Деякі великі компанії, такі як Apple та Disney, в п’ятницю, 17 листопада, заявили, що припинять свою рекламу в соціальні мережі Ілона Маска X після того, як він підтримав антисемітський допис.

Серед таких компаній також є Disney, Apple , Paramount, NBCUniversal, Comcast, Lionsgate і Warner Bros. Discovery, материнська компанія CNN.

Згідно зі звітом, опублікованим на початку тижня, реклама деяких компаній показувалася поряд з твітами, які вихваляли Адольфа Гітлера та нацистів. 

Генеральний директор X Лінда Яккаріно прокоментувала ситуацію та зазначила:

“Точка зору X завжди була дуже чіткою, що дискримінація з боку всіх повинна ПРИПИНИТИСЯ за всіма напрямками”. 

Довідково: Мільярдер та винахідник Ілон Маск підтримав антисемітський допис у соцмережі X (колишній Twitter), у якому користувач написав про те, що “єврейські громади розпалюють ненависть до білих людей”.

Зокрема у дописі, який підтримав Маск, мовилось:

“Єврейські громади просувають саме той тип діалектичної ненависті до білих, яку, як вони стверджують, хочуть, щоб люди перестали використовувати проти них”.

У дописі також згадуються “орди меншин”, які заполонили країни Заходу, що також є популярною теорією антисемітської змови.

Під цим постом Маск залишив коментар.

“Ви сказали реальну правду”, – написав він.

Теорія антисемітської змови про те, що євреї нібито хочуть переселити незареєстровані меншини у західні країни, щоб зменшити кількість білих людей у цих державах.

Цю теорію підтримали деякі групи ненависті в інтернеті та Роберт Бауерс, якого засуджено за вбивство 11 віруючих у синагозі “Дерево життя” у Піттсбурзі у 2018 році. Це був найсмертельніший напад на євреїв в історії США.

У наступних публікаціях Маск сказав, що не вірить, що ненависть до білих людей поширюється “на всі єврейські громади”. Але він сказав, що Ліга боротьби з дифамацією (ADL ) “несправедливо нападає на більшість країн Заходу, попри те, що більшість Заходу підтримує єврейський народ та Ізраїль”.

“Це тому, що вони не можуть, через власні принципи, критикувати групи меншин, які є для них основною загрозою”, – наголосив Маск.

Що саме Ілон Маск мав на увазі – незрозуміло. За даними ADL, протягом 2022 кількість антисемітських інцидентів у США рекордно зросла. В ADL також наголосили, що антисемітську діяльність координують групи білих расистів.

Водночас Маск припустив, що ADL пропагує расизм проти білих людей.

“Я глибоко ображений повідомленнями ADL та будь-якими іншими групами, які де-факто пропагують антибілий расизм, антиазіатський расизм або будь-який расизм. Мені це набридло. Зупиніть це зараз”, — сказав він про ADL.

2ogoloshenya