ЄС не скасує «транспортний безвіз» з Україною на вимогу польських перевізників – Мінвідновлення

Угода з ЄС діятиме щонайменше до 30 червня 2024 року.

Євросоюз не скасовуватиме Україні "транспортний безвіз" на тлі блокування руху українських вантажівок польськими перевізниками, так трактує повідомлення на сайті Мінвідновлення.

Зауважується, що українські урядовці зустрілися з польськими колегами і Директоратом Єврокомісії, провівши перемовини на пункті пропуску "Дорогуськ" 15 листопада.

зустріч польща україна

Під час тристоронньої зустрічі Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України з Міністерством інфраструктури Польщі та Директоратом Єврокомісії з питань транспорту та мобільності останній заявив, що угода про "транспортний безвіз" діятиме щонайменше до 30 червня 2024 року.

"Ключова вимога протестувальників – це повернення до системи дозволів. Ця вимога виконана бути не може, про що заявила українська сторона, а в DG MOVE наголосили, що таке питання не може бути предметом цієї зустрічі. Угода про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС буде діяти щонайменше до 30 червня наступного року", - повідомили в Мінвідновлення.

Зазначається, що сторони напрацювали спільні рішення та запропонували їх польським протестувальникам. Останні пропозиції не погодили. Наразі продовжується пошук рішень, які б дозволили вирішити ситуацію.

2ogoloshenya