Ізраїль дав 24 години на евакуацію мільйону жителів сектору Гази. І попередив про це ООН

Зазначається, що ЦАХАЛ готує наземну операцію і вже зосередив танкові підрозділи на кордоні з Газою, в якій зараз проживає більше мільйона палестинців.

Ізраїльські військові попередили Організацію Об’єднаних Націй, що все населення північної частини сектору Гази — понад 1 мільйон людей — повинні переїхати на південь протягом 24 годин.

Про це речник ООН Стефан Дюжаррік заявив у четвер увечері, 12 жовтня, пише The New York Times.

За його словами, організація отримала це повідомлення незадовго до опівночі. ООН закликає Ізраїль скасувати свій наказ, щоб уникнути перетворення «того, що вже є трагедією, на катастрофічну ситуацію».

«ООН вважає за неможливе, щоб таке переміщення відбувалося без руйнівних гуманітарних наслідків», — наголосив Дюжжарік.

Також розпорядження Ізраїлю стосується всіх співробітників організації та тих, хто перебуває в її приміщеннях, включно школи та лікарні. Загалом ідеться про евакуацію близько 1,1 мільйона людей — половину населення всього сектору Гази.

Ізраїль, імовірно, готується до масштабної наступальної операції проти бойовиків ісламістського руху ХАМАС, проте про остаточне рішення ще не оголошували. Країна вже взяла сектор Гази в облогу й обіцяла його знищити — там відключають воду, електроенергію, газ — і завдає ударів по єгипетському пункту пропуску Рафах.

Читайте також: 

Джерлео: Новинарня

2ogoloshenya