Європарламент визнав Лукашенка причетним до бойових дій в Україні нарівні з Путіним і закликав судити його

Невизнаний глава Білорусі Олександр Лукашенко є співучасником злочинів під час агресії Росії проти України.

Про це йдеться в резолюції, ухваленій Європарламентом 13 вересня. Текст опублікували на сайті ЄП.

Ухвалений документ засновано на доповіді Пятраса Ауштрявічюса, який представляє в парламенті Литву. 453 депутати проголосували за, 21 – проти, ще 40 законодавців утрималися, повідомила пресслужба Європарламенту.

"Допустивши необґрунтовану агресивну війну Росії проти України, режим Лукашенка став співучасником злочинів, скоєних Росією, що передбачає відповідальність за руйнування і збитки, завдані Україні. Спеціальний міжнародний трибунал щодо злочину агресії, скоєного РФ в Україні, повинен мати юрисдикцію для засуждения не лише [президента РФ Володимира] Путіна і російського політичного й військового керівництва, а й білоруських лідерів", – ідеться в резолюції.

Присутні закликали забезпечити кримінальне переслідування білоруських посадових осіб, причетних до злочину агресії, воєнних злочинів і злочинів проти людяності, і підтримали створення спецтрибуналу.

"Закликаємо інститути ЄС і держави-члени знайти правові шляхи для арешту активів білоруського керівництва та пов'язаних із ним білоруських організацій, причетних до російських воєнних дій, і, якщо можливо, використати їх для підтримки відновлення України", – ідеться в тексті.

2ogoloshenya