Розширення ЄС є необхідним через війну Росії, - глава МЗС Німеччини Бербок

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що ФРН підтримуватиме Україну на шляху до членства в ЄС.

ЇЇ цитує пресслужба МЗС ФРН, передає Цензор.Нет.

"Під градом бомб, перед обличчям російських танків Україна впевнено і рішуче стала на шлях до Європейського Союзу. З величезною мужністю і рішучістю Україна також захищає свободу кожного з нас", - наголосила Бербок, яка зараз перебуває із візитом у Києві.

Вона заявила, що Україна може розраховувати на підтримку Берліна на цьому шляху, оскільки Німеччина переконана, що "розширення ЄС є необхідним геополітичним наслідком війни Росії".

У центрі уваги візиту Бербок будуть заходи щодо забезпечення та захисту постачання електроенергії, води та тепла для населення, особливо наступної зими, на тлі ймовірних російських атак по інфраструктурі.

У міністерстві також зазначили, що Німеччина та Україна планують ще тісніше співпрацювати в майбутньому: у переході на відновлювані джерела енергії, поступовій відмові від вугілля, стабільній роботі електромереж та енергоефективному житловому будівництві.

Під час візиту також обговорять доцільність будівництва вітрової електростанції в Чорнобильській зоні відчуження.

"Територія, що постраждала від ядерної аварії майже сорок років тому, може таким чином стати для Києва символом чистої та дружньої до клімату енергетики із зеленою електроенергією в розпал російської агресивної війни проти України", - йдеться в повідомленні МЗС.

Викрадення Росією українських дітей та доля постраждалих сімей також стануть важливими темами візиту Бербок.

2ogoloshenya