У Балтійському морі вперше проведуть масштабні навчання з відбиття нападу Росії

Під час двотижневих військово-морських навчань, які почнуться 9 вересня у Балтійському морі за участю приблизно 30 кораблів і понад 3 тис. військовослужбовців, західні країни вперше відпрацюють дії з відбиття можливої атаки країни-агресора РФ у регіоні.

Про це 1 вересня повідомив головнокомандувач ВМС ФРН Ян Крістіан Каак, його цитує Reuters, передає Гордон.

За словами Каака, країни Заходу в такий спосіб "надсилають Росії чіткий сигнал про пильність: тільки не при нас".

У навчаннях "Північне узбережжя" візьмуть участь війська країн НАТО в Балтійському регіоні, Швеції, яка поки ще не стала членом Альянсу, а також США, Канади, Нідерландів, Бельгії та Франції. Вони відпрацьовуватимуть десантні операції й удари з моря по суші, йдеться у матеріалі Reuters.

Як зазначив Каак, США скерують на навчання корабель Mesa Verde завдовжки понад 200 м, призначений для транспортування та висаджування приблизно 800 морських піхотинців.

Він зазначив, що Фінляндія і країни Балтії "майже на 100%" залежать від морських маршрутів постачань через Балтійське море.

"Якщо Сувалкський коридор буде заблоковано – а це можна зробити легко, оскільки є лише дві автомобільні дороги та одна залізнична лінія, – тоді нам залишаться тільки морські шляхи, і саме через них нам доведеться прокладати собі дорогу", – наголосив німецький віцеадмірал.

Каак додав, що це будуть перші навчання такого масштабу, якими командуватимуть ВМС Німеччини з нового морського штабу в німецькому Ростоку.

2ogoloshenya