Чи є у вас психічний розлад: 4 неочевидні ознаки

Чи помічали ви незрозумілі й при цьому трохи дивні дії від оточуючих? А можливо не лише від них, а й від себе. Однак, повірте, якщо це і виглядає незвичайно, то засуджувати не варто.

Іноді певна поведінка дає основу для роздумів: «Чи все добре?». Ось чому я пропоную розглянути вам кілька прикладів, на які варто звернути увагу, і найкраще, якщо ви спочатку проаналізуєте себе, а потім перейдете на інших.

  1. Емоційність

Відчувати емоції важливо, і повністю відмовлятися від них не можна: так ви лише посилите ситуацію і можете заробити найсильнішу депресію. Людина має сміятися, плакати, злитися і навіть заздрити.

Однак важливо розуміти, у який момент доречна та чи інша емоція. А от якщо ви помічаєте надмірну чи неправильну емоційність, варто замислитись. Під «неправильними емоціями» розуміють таке: наприклад, у ситуації, де варто жалкувати, людина сміється і навпаки.

Таких людей дуже легко виділити навіть у звичайній обстановці: вони намагаються привернути увагу і часто є королевами драми. Вони вміють тиснути на жалість і далеко не лише сльозами. Такі люди легко втягуються в скандали і досить швидко приходять до тями. А емоційна гойдалка стає чимось звичним. Дуже важливо вчасно помітити зміни та звернутися за допомогою до фахівця.

  1. Перфекціонізм

Здавалося б, а в чому проблема? Так, людина любить, щоб все було ідеально та в повному порядку, що в цьому поганого? Звичайно, нічого страшного в цьому немає, якщо така поведінка не сягає абсурду.

Зараз модно бути другим Юлієм Цезарем, багатозадачність наше все. Але що таке багатозадачність — це прагнення виконувати відразу кілька завдань, при цьому результат має бути 100 зі 100. Але дуже важливо не плутати трудоголізм та перфекціонізм. Трудоголік – це саме той, хто розуміє і відповідальність, і при цьому може вільно відпочити, тоді як другий працюватиме на знос, доки не досягне ідеального результату. Проблема якраз у цьому криється, ідеального результату не буде, завжди є похибка.

Виявити перфекціоніста ви можете навіть самі, просто задайте просте запитання: «Чи візьметеся за справу, про яку мало що знаєте, при цьому вам будуть ставити оцінку?» Трудоголік спробує, а от перфекціоніст відмовиться. А все тому, що незнання якоїсь сфери дуже здорово вибиває з колії і результат 95 зі 100 його не влаштовує.

  1. Чистота

Слідкувати за чистотою потрібно, річ лише в тому, щоб це не переросло в “перемию все на світі”. Дуже часто під такими діями ховається ОКР – обсесивно-компульсивний розлад. Це така собі дія, без якої ви просто не можете обійтися. Вас починає дратувати буквально все: одна немита чашка в раковині, єдина порошинка на підлозі і таке інше. Згодом це може перерости в серйозний ананкастний розлад.

ОКР

Вище я вже згадала про нього. Але, щоб було докладніше, розглянемо як окремий пункт. Це не просто нав’язливе бажання потерти очі, це можуть бути й постійні думки. Про все і відразу. Така людина думає відразу про кілька речей, а постійні дії, які повторюються раз на раз, просто вибивають зі стану.

  1. Інтроверсія

Властивість особистості, що характеризується постійним бажанням уникнути будь-якого контакту. І це не завжди погано. Інтроверсія допомагає зберігати власну енергію, оточувати себе певним та комфортним колом людей, залежати лише від себе. Але навіть від такого бажання абстрагуватися від усіх є тривожні дзвіночки.

Одна справа – це просто вміти перебувати в тиші, інша справа – просто боятися соціуму, прикриваючись інтровертним типом особистості. Варто замислитись, якщо з часом бажання просто побути одному, переростає в повне уникнення людей, аж до того, що телефонні дзвінки стають для вас чимось дратівливим.

Ми з вами розібрали основні тривожні дзвіночки поведінки. І якщо ви помічаєте їх тією чи іншою мірою, то краще не чекайте і звертайтеся до психолога. Дуже важливо виявляти їх якомога раніше і не займатися самолікуванням.

Джерело

2ogoloshenya