Навчання українських пілотів на F-16 вже почалося – Генсек НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг перед засіданням "Рамштайну" заявив, що союзники по НАТО вже почали навчання українських пілотів на літаках F-16.

Про це повідомляє РБК-Україна.

"По-перше, я вітаю рішення кількох країн-членів Альянсу далі підтримувати Україну під час навчання пілотів. І також пізніше ми можемо прийняти рішення щодо надання реактивних літаків 4-го покоління F-16", - сказав генсек НАТО.

Він також подякував Данії за те, що вона відіграє керівну роль у забезпеченні цих питань, і за готовність навчати українських пілотів.

"Коли конкретно це рішення (про передачу літаків, - ред.) буде прийнято, ще не відомо. Але вже ясно, що навчання почалося і це дає нам змогу тоді надати літаки. Тому що будуть готові пілоти, які можуть ними керувати", - сказав Столтенберг у відповідь на питання про надання Україні F-16.

Зазначимо, сьогодні, 15 червня, у Брюсселі стартувала зустріч міністрів оборони НАТО. Столтенберг вважає, що вона проходить у "критичний час" у війні. Генсек зазначив, що ще рано робити висновки, але українці вже досягають успіхів.

Нагадаємо, декілька днів тому міністр оборони Нідерландів повідомила, що українські пілоти можуть розпочати навчання на винищувачах F-16 вже цього літа. Навчання розпочнеться для двох груп по 12 українських пілотів, які вже мають досвід управління радянськими МіГ-ами.

2ogoloshenya