На стіні печери виявили таємничі символи, висічені пралюдською цивілізацією

Відкриття у вапнякових печерах у Південній Африці змінюють уявлення вчених про еволюцію людини.

Команда дослідників виявила у печерній системі у місцевості, яку називають “Колискою людства”, неподалік південноафриканського міста Йоганнесбурга висічені на стінах символи, які були залишені за 100 000 років до появи Homo Sapiens.

Про це повідомив CNN палеоантрополог Лі Бергер, який займається дослідженням знахідок, передає ТСН.

За його словами, наскельні малюнки були витворами рук Homo naledi — прадавнього родича людини. У глибинах печери також було виявлено сліди поховань цього пралюдського виду.

Символи, глибоко врізані в тверду скелю, мають вигляд хрестів, решіток та інших геометричних фігур. Їхній вік оцінюється від 241 000 до 335 000 років.

Подібні символи, знайдені в інших печерах, були вирізьблені Homo sapiens 80 000 років тому та неандертальцями 60 000 років тому і, як вважають науковці, використовувалися як спосіб запису та обміну інформацією. Це перший випадок, коли така значна поведінка спостерігалася у нелюдського виду.

Homo naledi мав певну схожість з людьми, як-от прямоходіння та маніпулювання предметами руками, але представники цього виду мали менші голови (обсяг мозку був утричі меншим за людський), нижчий зріст і були стрункішими та сильнішими.

“Ці останні знахідки свідчать про навмисні поховання та використання символів Homo naledi. Здається, цілком очевидно, що цей вид з малим мозком виконував складні дії, пов’язані зі смертю”, – сказав Лі Бергер.

На його думку, ця знахідка може означати, що вид Homo sapiens не тільки не є унікальними у розвитку символічних практик, але навіть, можливо, не був винахідником такої поведінки.

Нагадаємо, науковці вважають, що перший відомий у світі поцілунок стався 4500 років тому на Близькому сході. Про це свідчать дослідження стародавніх текстів, які вдалось розшифрувати вченим.

2ogoloshenya