Дослідники знайшли невідому сторінку з Біблії – ультрафіолет показав "прихований розділ"

Науковці знайшли розділ Біблії, який був прихований під іншим текстом.

Вчені за допомогою ультрафіолетового світла знайшли стару версію розділу Біблії, яка була прихована під іншою частиною тексту понад 1500 років. Відкриття зробили в рукописі, що зберігається у бібліотеці Ватикану. 

Про це повідомляє Business Insider, передає ТСН.

Про відкриття оголосив історик Григорій Кессель з Австрійської академії наук.

За словами Кесселя, він використовував ультрафіолетове світло щоб побачити попередній текст під трьома шарами слів, написаних на палімпсесті – типі стародавнього рукопису, на якому люди писали поверх інших слів, але часто залишали сліди оригінального написання.

Палімпсести використовувалися в давнину через дефіцит пергаменту. Слова писали доти, поки кілька шарів не покриють приховані слова під ним.

Текст, описаний у відкритті Кесселя, є невідомою версією глави 12 у Книзі Матвія, яка спочатку була частиною старосирійських перекладів Біблії приблизно 1500 років тому.

Рукопис пропонує дослідникам "унікальний шлях" для розуміння ранніх етапів текстової еволюції Біблії та показує деякі відмінності від сучасних перекладів тексту.

Справа в тому, що це єдиний відомий фрагмент четвертого рукопису, який свідчить про давньосірійську версію.

Знайдена сторінка містить розділи від 11 до 12 від Матвія, де є більше деталей, ніж у сьогоднішньому стандартному тексті Євангелія.

Тоді як у грецькому оригіналі Євангелія від Матвія, розділ 12, вірш 1, говориться: "У той час проходив Ісус у суботу засіяними полями; учні ж Його підхопили і почали зривати колосся і їсти…", у сирійському перекладі говориться: "[…] почали зривати колосся, терти їх руками і їсти".

2ogoloshenya