У Молдові розгорівся скандал на чемпіонаті світу з латиноамериканських танців: українській учасниці не дозволили вийти зі своїм прапором.

Про ситуацію у своєму інстаграм розповіла українська спортсменка Вікторія Урсатій. Вона опублікувала пост про це ще 17 квітня, але резонансу він набув наприкінці тижня.

Дівчина розповіла, що в неділю, 16 квітня, у Кишиневі відбувся чемпіонат світу з латиноамериканських танців серед професіоналів (WDSF PD World Championship Latin), під час якого спортсменці не дозволили вийти на церемонію вистави учасників із українським прапором. За її словами, за рішенням стоїть Федерація спортивних танців Молдови.

Спортсменка розкритикувала організаторів чемпіонату. Вона виклала відео, в якому крізь сльози розповідає про цю ситуацію.

«Коли у твоїй країні йде війна, гинуть люди та гинуть воїни, ми не можемо мовчати й виходити без прапора на головну церемонію представлення країн на міжнародних змаганнях. Наше завдання як спортсменів, щоб за кордоном не забували, що війна продовжується, щоб наш прапор бачили та пам’ятали», — каже Вікторія.

У зв’язку з забороною, українські спортсмени проігнорували церемонію. Під час неї вони з українським прапором стояли за сценою.

@juli_a_l

Що важливо знати? • Це були міжнародні змагання, Чемпіонат світу серед професіоналів, з танцювального спорту Кишиневі під егідою WDSF. • Нас не випустили з прапором України на церемонію представленння країн у вечірньому відділенні, коли професійні пари виходили з табличками різних країн. Підкреслюю це було ввечері. Фрагмент церемонїї на даному відео. • Вдень ми як і всі інші пари вийшли на паркет та не пройшли в наступне коло. І виникли сумніви чи не стала цьому причина великої нашивки прапора України на сорочці. Зважаючи на те, що ввечері нас через прапор України навіть на церемонію не випустили. Як потім нам сказала директор професійного дивізіону України, то наче не можна було ніяких прапорів. Питання, чому про таке не говорять завчасно і в чому проблема на міжнародних змаганнях виходити з нашивкою? • Ввечері на церемонію були запрошені абсолютно всі пари професіонали. Ми і ще одна пара з України вишикувались на представлення країн на який нас не випустили і аргументували забороною та далі понеслась ця ситуація (про це окремо буде пост). Нагадую, наша позиція була чітка - без прапору на представлення не вийдемо - і їх цинічна відповідь «ви нЕ виХодіТє». • Перечитали документ, де ця «заборона», там сказано, що не можна з прапорами на нагородження, а НЕ НА ЦЕРЕМОНІЮ ПРЕДСТАВЛЕННЯ КРАЇН. Підкреслюю, говоримо про професійний дивізіон. Але!! Ми ще опрацьовуємо це питання разом з іншими, щоб коректно апелювати до цього документу. Тож ця інформація буде доповнюватись і уточнюватись.

♬ оригінальний звук - Juli

Вікторія наголосила, що українці «не проковтнули цю ситуацію». Вона наголошує, що досі побутує думка, ніби «спорт поза політикою». Це яскраво демонструє присутність росіян і білорусів на майбутній Олімпіаді. І так, переконана вона, не має бути.

Спортсменка додала, що перечитала документ із заборонами. У ньому йшлося, що з прапором не можна виходити на церемонію нагородження. Але не йдеться про церемонію представлення країн.

Прапор України, до речі, на конкурсі таки був. У самому кінці ряду з прапорами, в куточку.

А напередодні інциденту парі українських спортсменів ще й не дозволили вийти на паркет через велику нашивку прапора України на одязі.

Дівчина наступного дня повідомила, що планує скаржитися через інцидент до Всесвітньої федерації танцювального спорту. Їй з цим допомагає Всеукраїнська федерація танцювального спорту.

2ogoloshenya