Сунак доручив міноборони визначити, які літаки Британія може надати Україні

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак доручив міністерству оборони дослідити, які бойові літаки країна потенційно може надати Україні.

Про це повідомляє Укрінформ.

"Прем’єр-міністр доручив міністру оборони дослідити, які реактивні літаки ми могли б надати, але, щоб було зрозуміло, це довгострокове рішення, а не короткострокові можливості, які зараз найбільше потрібні Україні", - заявив речник британського уряду.

Він підкреслив, що рішення про постачання британських літаків в Україну ще не прийнято, але це питання "активно" розглядається главою Міноборони Беном Воллесом.

"Ми ще не прийняли рішення про те, чи надсилатимемо винищувачі Великої Британії. Очевидно, що серед інших країн триває дискусія щодо передачі власних винищувачів, деякі з них більше схожі на те, до чого звикли українські льотчики", - додав речник.

За його словами, Британія сподівається прийняти перших українських пілотів навесні для тренувань, додавши, що "очевидно, ми хочемо, щоб це почалося якнайшвидше".

"Ми вважаємо правильним надати Україні обладнання в короткостроковій перспективі, як-от танки Challenger, додаткові гармати, засоби більшої дальності ураження, які можуть допомогти виграти війну зараз, але також дивимося у середньостроковій перспективі, щоб гарантувати, що Україна матиме всі можливості, які вона потребує", - зазначив речник британського уряду.

2ogoloshenya