Землетрус у Туреччині призвів до зсуву плити на кілька метрів – вчений (ФОТО)

Дослідники побоюються «сейсмічної епідемії», яка може послідувати.

Потужний землетрус, який стався в Туреччині на кордоні з Сирією, спричинив зсув тектонічної плити. Анатолійська плита зрушила приблизно на три метри відносно Аравійської, повідомляє італійське видання Corriere Della Sera.

Видання зазначає, що землетрус стався на стику чотирьох тектонічних плит, що безперервно рухаються: Анатолійської, Арабської, Євразійської та Африканської. Цей регіон є одним із найнебезпечніших у Середземномор'ї.

Президент Національного інституту геофізики та вулканології Італії Карло Дольоні розповів, що землетрус став результатом ковзання на південний захід Анатолійської плити відносно Аравійської. Це породило розлом з найглибшим місцем на глибині близько 15-20 кілометрів. Сам же розлом охопив регіон завдовжки 190 і завширшки 25 кілометрів.

«Іншими словами, за оцінками, Туреччина зрушила на п'ять-шість метрів відносно Сирії. Точніші дані будуть доступні через кілька днів, після аналізу зображень, отриманих супутниками ESA Sentinel і CosmoSkymed ASI», - заявив Дольоні.

Вчений зазначає, що було зареєстровано два пікові землетруси, хоча насправді вже в перші години було зафіксовано близько 200 дрібних поштовхів.

За словами вченого, явища такої інтенсивності можуть призвести до так званої сейсмічної епідемії. У цьому випадку поштовхи можуть спостерігатися протягом днів і навіть місяців. Водночас передбачити, скільки це триватиме, не можна. Явища реєструватимуть, поки вся енергія, що накопичилася, не вивільниться.

2ogoloshenya