Українцям у Польщі виплатять ще одну фінансову допомогу: яка сума і хто саме отримає гроші

У шести містах Польщі українським біженцям можна подати заявку на виплату фінансової допомоги від німецького фонду Diakonie Katastrophenhilfe.

Про це йдеться на сайті фонду.

Згідно із програмою, біженці з України можуть отримати по 700 злотих (близько 5 666 грн) та по 600 злотих (4 856 грн) на кожного члена родини. Виплати здійснюються протягом трьох місяців.

Подати заявку на участь у програмі можуть українці, які виїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року і ще не отримували інших допомог від будь-яких організацій. Крім того, українець, який подає заявку, та члени його родини не повинні працювати в Польщі й отримувати інші доходи.

Також ще є додаткові критерії, принаймні одному з яких заявник має відповідати для отримання фінансової допомоги:

- бути матір'ю-одиначкою або батьком-одинаком;

- бути багатодітним батьком чи матір'ю;

- вік від 65 років;

- вагітність;

- в родині є особа з інвалідністю;

- в родині є особа із хронічним чи іншим серйозним захворюванням.

Наразі подати заявки для участі у програмі можна в 6 містах Польщі: Вроцлаві, Ґданську, Бєльсько-Бялі, Оструді, Битомі, Згежі.

Для кожного міста є спеціальний телефонний номер, на який треба надіслати СМС з усіма контактними даними, після чого має надійти інформація про очний візит. З собою треба взяти всі документи.

Нагадаємо, ZUS Польщі масово перевіряє українських біженців, які виїздять на понад місяць. Таким громадянам скасовують соцвиплати через тривалу відсутність у Польщі.

Водночас, як свідчать результати дослідження, половина українських біженців після вимушеного переїзду до Польщі стверджують, що їхній рівень життя в сусідній країні значно покращився. Так, 51% українців відповіли, що у Польщі можуть купувати речі та продукти, на які в Україні бракувало грошей.

2ogoloshenya