У Європарламенті закликали визнати Росію терористичною державою

Чимало депутатів Європарламенту, які взяли участь у дебатах щодо визнання РФ державою — спонсором тероризму, зажадали визнати Росію терористичною державою.

Таким чином вони змінили формулювання зі «спонсора» на «терористичну державу», повідомляє Укрінформ.

«Є два визначення тероризму. Перший — це навмисне використання надзвичайного насильства для досягнення політичних цілей, друге — це атаки комбатантів на цивільних під час збройного конфлікту. Російські ескадрони смерті вбили президента Чечні Яндарбієва в 2004-му в Досі, вбили Литвиненка у Лондоні з використанням полонію, вчинили замах на Скрипаля у Солсбері з використанням „новічка“, — і це можна продовжувати. Ми всі знаємо, що Путін робить з українськими містами просто зараз. Тож Росія відповідає обом визначенням», — зазначив у своєму виступі євродепутат Радослав Сікорський (Польща), представник політичної групи Європейської народної партії.

При цьому він зауважив. що Росія не підпадає під визначення держави — спонсора тероризму, оскільки всі ці злочини скоєні не якоюсь іншою організацією, котру фінансує Росія. Усі ці вбивства та атаки були скоєні штатними співробітниками російських спеціальних служб, тобто самою Російською Федерацією.

«Виходячи з цього, Росія є не спонсором тероризму, а державою-терористом. Виклик, який постає перед нами, — прийняти законодавство, як це було зроблено в США, що надасть можливість жертвам цього тероризму вимагати компенсацію коштом російських державних активів. І це має бути метою наших дій та нашого оголошення, яке ми маємо намір зробити», — наголосив європейський політик.

Своєю чергою євродепутат від Литви Пятрас Ауштрявічюс, який представляє політичну групу Оновлення Європи, перерахував воєнні злочини, що були скоєні Росією вже після її вторгнення в Україну у лютому 2022 року.

Він нагадав, що в ході російської агресії були вбиті більше чотирьох сотень українських дітей, ще понад сімсот зазнали поранень.

Його думку продовжила німецький політик Віола фон Крамон-Таубадель (політична група Зелених/Європейський вільний альянс).

«Ми говоримо зараз про злочинне використання насильства та тероризму проти цивільного населення. Саме це і є тероризмом, коли цивільні люди піддаються тортурам, ґвалтуванням, вбивствам. Коли вилучаються тисячі тонн зерна, що прирікає на голод цілі народи. Коли Путін навмисно спрямовує свої ракети та бомби проти цивільних людей в Україні. Тероризм, — це коли він погрожує ядерною війною Україні та іншим країнам. Не варто ховатися в кущах. Путінська Росія є спонсором тероризму по усьому світу, і ми маємо вчиняти з нею точно так, як ми діємо з усіма терористами», — наголосила фон Крамон.

Голосування з приводу визнання Росії спонсором тероризму або державою-терористом має відбутися у листопаді.

2ogoloshenya