У Кремля великі проблеми: в ISW пояснили, чому часткова мобілізація у Росії не змінить хід війни

Часткова мобілізація в росії навряд чи зможе змінити перебіг війни в Україні.

Навпаки, такий крок кремля відображає безліч проблем, з якими стикається рф і які їй не вдасться вирішити найближчими місяцями.

Про це йдеться в звіті американського Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW), оприлюдненому 22 вересня. Аналітики зазначають, що указ президента росії володимира путіна про мобілізацію частини резерву, тобто громадян, які пройшли обов'язкову строкову службу, не створить значної бойової сили.

Цього може бути достатньо, щоб підтримувати нинішній рівень чисельності армії рф у 2023 році за рахунок компенсації її втрат, хоча це навіть не ясно, вважають в ISW.

А те, що, за словами міністра оборони росії Сергія Шойгу, призив відбуватиметься поетапно, запобіжить раптовому припливу російських військ, здатному різко змінити хід війни.

"Таким чином, часткова мобілізація в рф не позбавить Україну можливості звільнити більше своєї окупованої території взимку", – зазначили аналітики.

Також у звіті зазначається, що в росії в ході мобілізації, яка проходила до початку масштабного вторгнення в Україну, було призвано найбільш боєздатні резерви.

Нинішня часткова мобілізація, ймовірно, почнеться із залученням менш боєздатного особового складу.

"Російські резервісти від самого початку погано навчені і не проходять перепідготовку після закінчення строку призову. Обов'язкова військова служба в росії триває всього один рік, що дає призовникам мало часу, щоб навчитися бути солдатами. Відсутність перепідготовки після цього початкового періоду прискорює деградацію набутих солдатських навичок з часом. Шойгу послався на намір закликати резервістів з "бойовим досвідом", але дуже небагато російських резервістів, крім тих, хто зараз служить в Україні, мають бойовий досвід", – зазначили в ISW.

На думку експертів, процес підготовки резервістів має зайняти тижні, якщо не місяці, щоб перевести їх у стан готовності до війни.

2ogoloshenya