«Історична криза довіри». Світ має бути готовий до розвалу Росії - генерал Бен Годжес

Екскомандувач сухопутними військами США в Європі, генерал Бен Годжес заявив, що світ має бути готовий до розвалу країни-агресора росії.

«Стає все більш очевидним, що Україна збирається виграти цю війну і що кремль зіткнувся з історичною кризою довіри. Дійсно, тепер я вважаю, що є справжня ймовірність того, що виявлені слабкості Володимира путіна настільки серйозні, що ми можемо бути свідками початку кінця — не лише його режиму, але й самої російської федерації», — написав він у колонці для The Telegraph, передає НВ.

На думку генерала, крах рф може бути поступовим, але швидко може стати раптовою, насильницькою та неконтрольованою подією.

«Якщо ми не підготуємося до цієї можливості так само, як ми не підготувалися до розпаду радянського союзу, це може внести величезну нестабільність у нашу геополітику», — вважає він.

Годжес зазначив, що бачить щонайменше три фактори, які можуть призвести до розвалу рф.

«Перший — це падіння внутрішньої довіри до російської армії, яка традиційно була основою легітимності кремля», — заявив він.

Генерал заявив, що російські чоловіки масово уникають вербування на війну, усвідомлюючи долю, яку їх чекає на полі бою.

«Це загострило непропорційне вербування етнічних меншин з Чечні та інших народів на околицях рф — групи, які найлегше використовувати як гарматне м’ясо — що викликало невдоволення, яке важко забути», — сказав він.

Другим фактором, який може призвести до розвалу РФ, на думку Годжеса, є шкода, яку зазнала російська економіка.

«Втрату енергетичних ринків, яка компенсувала відсутність у країні сучасних галузей промисловості, неможливо повернути назад. Європейські уряди більше не будуть покладатися на Північний потік 1, оскільки переконалися, як легко його можна відключити, і вже роблять довгострокові інвестиції у внутрішні енергопостачання», — заявив він.

Третім фактором, який може привести до розвалу РФ, за словами генерала, є населення росії.

«Незважаючи на те, що територія федерації у 70 разів перевищує площу Сполученого Королівства, її населення всього вдвічі більше. Ці цифри ускладнюють досягнення громадянської солідарності у найкращі часи, але тепер, коли метрополія перебуває у слабкому становищі, будь-яке почуття національної ідентичності може швидко погіршитися», — заявив він.

2ogoloshenya