"Справжня зима": українську станцію "Вернадський" в Антарктиді завалило снігом (відео)

Полярники стрибають у кучугури та роблять атмосферні фотографії. Висота снігового покриву на острові Галіндез досягла 2,2 метра, а місцями сніг височить на п'ять метрів.

Антарктичну станцію "Академік Вернадський" завалило снігом. Завірюха на острові Галіндез, де знаходяться українські полярники, триває останній тиждень. Про це повідомляється на офіційній сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook.

вернадський 3

"Серпень приніс на "Вернадський" справжню зиму: там уже близько тижня не вщухають хуртовини і станцію постійно засипає снігом", — йдеться у повідомленні.

вернадський сніг

фото: Національний антарктичний науковий центр

вернадський сніг 2

Як розповідають вчені, висота снігового покриву становить понад 2,2 м, а деякі кучугури досягли п'яти метрів. Тож полярникам доводиться виходити зі станції надвір просто вистрибуючи з балкона другого поверху.

"Одна така кучугура утворилася прямо біля входу до "Вернадського", тому тепер кухар 27-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) Олег Курус може виходити на вулицю зі свого робочого місця на другому поверсі прямо через балкон", — жартують українські вчені.

 

2ogoloshenya