Влада країни стурбована ситуацією в Україні і боїться за свій суверенітет.

Президентка Молдови Мая Санду заявила, що країна звернеться за допомогою до Румунії, якщо конфлікт в Україні пошириться на її територію, а відносини з Російською Федерацією погіршаться. Про це повідомляє Deschide.

Відповідну заяву Санду зробила після зустрічі з президентом Румунії Клаусом Йоганнісом. За її словами, влада країни стурбована ситуацією в Україні і готується до найгірших сценаріїв.

«Ми стурбовані. Ми розглядаємо найпесимістичніші сценарії. Відповідно, ми готуємося до всіх сценаріїв. І в ситуації, коли Росія спробує напасти на Республіку Молдова, ми, очевидно, будемо просити допомоги», – сказала вона.

Своєю чергою президент Румунії зазначив, що країна підтримає Молдову у будь-якій ситуації.

«Ми залишаємося найближчими до Республіки Молдова і не покидаємо вас, незалежно від сценарію, в якому ми всі опинимося внаслідок цієї злощасної війни, яку розв’язала Росія проти України», – додав зі свого боку Клаус Йоганніс.

Нагадаємо, президентка Молдови Мая Санду підписала закон про заборону програм новин з Росії, які поширюють дезінформацію. Документ набув чинності 24 червня.

Як відомо, раніше керівництво невизнаної Придністровської республіки заявило про намір увійти до складу Росії. Про терміни такого приєднання «міністр закордонних справ» Придністров’я Віталій Ігнатьєв нічого не сказав.

Напередодні Ігнатьєв заявляв про можливу ескалацію в регіоні. Він сказав, що «можливий вихід Молдови з угоди 1992 року про принципи мирного врегулювання збройного конфлікту в Придністров'ї може призвести до військових дій».

Прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков каже, що він не знає із чим пов’язана поява у ЗМІ заяв про необхідність приєднання невизнаного Придністров'я до Росії. «Я бачив повідомлення ЗМІ, але я не знаю, із чим це пов’язано, з якими процесами. Нічого не можу сказати», – зазначив він.

Нагадаємо, Молдова відмовилася пускати до себе російських військових з так званої оперативної групи, що базується в невизнаному Придністров'ї. Російські війська назвали незаконним формуванням, яке порушує статус нейтралітету.

У молдовському міністерстві закордонних справ знову наголосили на позиції влади щодо необхідності вивести російських військових і склади боєприпасів з території країни. Про це йдеться в заяві МЗС Молдови, оприлюдненій 21 липня.

Додамо, що президентка Молдови Майя Санду запевнила президента України Володимира Зеленського про відсутність загроз для України з боку Придністров'я.

Разом з тим Україна як держава готова допомогти Молдові позбутися російських окупантів у невизнаному Придністров'ї. Про це заявив начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов.

2ogoloshenya