Британські вчені допустили появу штаму COVID зі смертністю 35%

Вчені у Великій Британії описали ряд можливих сценаріїв розвитку мутацій коронавірусу, один з яких передбачає, що смертність нового потенційного штаму може скласти 35%.

Про це йдеться в доповіді урядової групи радників з надзвичайних ситуацій влади Великої Британії (SAGE), передає "УНН".

Один зі сценаріїв передбачає появу варіанта коронавірусу, який буде приводити до більшої кількості випадків важкого перебігу захворювання і більш високу смертність серед інфікованих.

Рівень смертності у цього штаму може бути схожий з показниками “інших зоонозних коронавірусів, таких як SARS-CoV (смертність близько 10%) або MERS-CoV (смертність близько 35%)”, йдеться в документі. SARS-CoV викликає атипову пневмонію, MERS-CoV — так званий верблюжий грип.

Експерти вважають такий варіант “реально можливим”. За їх словами, уникнути цього сценарію можна введенням додаткових доз вакцини, а також зведенням до мінімуму ризику передачі коронавірусу і ввезення нових варіантів з-за кордону.

Іншим можливим сценарієм вчені назвали появу варіантів, які будуть стійкі до препаратів і вакцин проти коронавірусу.

2ogoloshenya