Голова вірменської партії "Цивільний договір" Нікол Пашинян заявив у вівторок про початок оксамитової революції у Вірменії.

Як зазначає агентство "Новини-Вірменія", саме Пашинян увечері 13 квітня почав цілодобову акцію на знак протесту проти ймовірного прем'єрства Сержа Саргсяна. В результаті протести у Вірменії тривають уже п'ятий день. З ранку вівторка в Єревані паралізовано рух транспорту практично по всьому малому центру міста.

"Офіційно заявляю - у Вірменії склалася революційна ситуація, і я сьогодні оголошую про початок народної мирної оксамитової революції", - заявив Пашинян.

За його словами, потрібно продовжувати проявляти гнучкість, продовжувати мережеву боротьбу, діяти за принципом "відкритих рук", виключити будь-яке застосування сили стосовно сил правопорядку, але при цьому паралізувати роботу всіх держструктур по всій Вірменії.

"Ми зараз проведемо ходу до будівель державних структур для блокування їх роботи, будемо проводити сидячі страйки всередині або ззовні приміщень", - закликав він.

Нагадаємо, 9 квітня пройшла церемонія інавгурації четвертого президента Вірменії Армена Саркісяна. Він став першим головою держави, якого обрав парламент після переходу країни в 2015 році до парламентської форми правління. Того ж дня були припинені повноваження президента Вірменії Сержа Саргсяна, а уряд подав у відставку.

При цьому Саргсяна правляча коаліція номінувала в прем'єр-міністри.

Джерело

2ogoloshenya