США прийняли рішення про висилку 60 російських дипломатів та закриття консульства РФ в Сіетлі, в рамках узгоджених зусиль з союзниками, щоб покарати Росію за напад із застосуванням смертоносної нервово-паралітичної речовини на початку цього місяця у Британії.

Про це повідомляє інтернет-видання «Європейська правда».

Серед тих, кого США висилають з країни, є 48 підозрюваних агентів розвідки, які працюють у російському посольстві у Вашингтоні та 12 осіб в Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку.

Вони та їхні сім'ї мають сім днів, щоб залишити країну.

"США здійснюють цей крок спільно з нашими союзниками і партнерами по всьому світу у відповідь на використання Росією хімічної зброї військового класу на території Сполученого Королівства", - заявила прес-секретар Білого дому Сара Сандерс.

Вона також додала, що закриття російського консульства в Сіетлі пов'язано з тим, що установа знаходиться "близько до однієї з військово-морських баз (США) та корпорації "Боїнг".

Окрім цього, 14 держав Євросоюзу також вирішили видворити російських дипломатів у відповідь на отруєння колишнього шпигуна Сергія Скрипаля і його доньки у Британії.

"Сьогодні 14 держав-членів вирішили вислати російських дипломатів у якості прямого продовження дискусії на саміті ЄС минулого тижня щодо нападу в Солсбері. У найближчі дні і тижні не виключені додаткові рішення про видворення дипломатів", - написав президент Європейської ради Дональд Туск.

Так, уряд Німеччини прийняв рішення щодо видворення чотирьох російських дипломатів. В Берліні пояснили свій крок солідарністю з Великою Британією з одного боку і браком співпраці з РФ щодо хімічної зброї – з іншого.

За інформацією ЗМІ двох російських дипломатів також висилають з Нідерландів.

"Нідерланди, в тісній співпраці з союзниками та партнерами, вирішили видворити двох російських офіцерів розвідки", - написав глава голландського МЗС Стеф Блок у Twitter.

Рішення вислати російських дипломатів також офіційно оголосили Польща, Литва, Латвія, США та Україна.

2ogoloshenya