КНДР готова відмовитися від ядерної зброї, якщо отримає гарантії безпеки. Про це заявив радник президента Південної Кореї з питань національної безпеки через кілька годин після повернення з Пхеньяна, — повідомляє 1NEWS.

Спеціальна делегація з Сеула перебувала у Пхеньяні з дводенним візитом. Метою спецпосланників було посприяти переговорам між Вашингтоном і Пхеньяном стосовно ядерної зброї. Делегацію прийняв лідер КНДР Кім Чен Ин.

Окрім того, Південна Корея та КНДР домовилися провести зустріч на вищому рівні у квітні цього року та створити телефонну лінію для зв’язку між очільниками держав. Про це заявили в адміністрації президента Південної Кореї Мун Чже Іна.

Кім Чен Ин після переговорів зі спецпосланцями з Сеула заявив про «рішуче бажання» покращити відносини Північної та Південної Корей, а також досягти поступу в питанні возз’єднання на Корейському півострові, повідомила північнокорейська інформагенція KCNA.

У середині лютого лідер Північної Кореї Кім Чен Ин запросив президента Південної Кореї відвідати КНДР «якомога швидше». Мун Чже Ін заявив, що для зустрічі потрібно створити необхідні умови, в тому числі відновити діалог між КНДР і США.

У лютому спортсмени з КНДР взяли участь в Зимовій Олімпіаді в Південній Кореї. Атлети двох Корей пройшли під час відкриття під спільним прапором. Цю подію у світі розцінили як важливий сигнал зниження напруги в відносинах двох країн.

2ogoloshenya