5 лютого 2018 року відбулося заключне, четверте засідання Кам’янець-Подільського міськрайонного суду стосовно справи виконуючого обов’язки директор НПП «Подільські товтри» Олександра Оцишина, якому були пред’явленні обвинувачення в керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння.

Суд, дослідивши всі матеріали справи постановив закрити провадження за відсутністю в його діях складу зазначеного адміністративного правопорушення.

Проте, декілька днів тому, відбулися ще два судових засідання, в яких фігурувало прізвище в.о. директора НПП «Подільські товтри» Олександра Оцишена та призначеної ним же своєї заступниці Валентини Стельмах. Чому за такий короткий період часу, протягом якого Олександр Оцишин очолює природоохоронну структуру так часто його прізвище звучить в судах Кам’янця-Подільського. Журналісти нашої газети провели власне розслідування…

ЧАСТИНА ПЕРША: КЕРУВАННЯ

Як розповів на суді Олександр Оцишен 28 листопада після 16.00,  він та ще двоє його колег вийшовши з офісу природного парку, сіли до автомобіля й вирушили в напрямку міської лікарні.

Авто за кермом якого перебував в.о. директора НПП Подільські товтри було зупинене працівниками поліції за порушення правил дорожнього руху поблизу ТЦ Ювілейний. Під час перевірки документів поліцейські почули різкий запах алкоголю й запропонували Олександру Оцишену пройти тест на стан алкогольного сп’яніння.

Спочатку чиновник погодився пройти тест на драгері й встиг поспілкуватися із працівниками поліції стосовно наявності сертифікаційних документів на прилад. Як зазначив Олександр Оцишен в ході розмови між ним та поліцейськими винник конфлікт, у зв’язку із чим у нього піднявся тиск, йому стало зле, а тому він сів у салон свого автомобіля та просив викликати йому швидку медичну допомогу.

Дещо пізніше на місце зупинки прибула карета швидкої допомоги. Один із працівників швидкої сказав поліцейським, що в Олександра Оцишена піднявся тиск і вони його госпіталізують до міської лікарні.

В підсумку поліцейськими був оформлений протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП й передано матеріали до суду.

Олександр Оцишен під час судового розгляду справи зазначив, що ні того дня, ні напередодні він не вживав алкогольних напоїв. Тоді ж чому поліцейським здалося, що водій в нетверезому стані.

Як чути із відеозапису, який був відзнятий працівником поліції  один із пасажирів автомобіля повідомив, що це він вживав алкогольні напої.

Дещо згодом коли журналіст газети «Вечірній Кам’янець» прибув на місце події цей самий чоловік емоційно розповідав про те що водію дуже погано. На суді Олександр Оцишин назвав прізвище своїх колег, які перебували з ним в той день на місці події. Володимир Рокицький та Святослав Савицький.

Як з’ясували журналісти нашої газети Святослав Савицький та Володимир Рокицький працюють в Державній екологічній інспекції Хмельницької області, й того дня здійснювали в НП Подільські товтри планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства.

Виходить, що вийшовши із установи, ще в робочий час, працівники Державної екологічної інспекції, які прибули на перевірку перебували в стані алкогольного сп’яніння, оскільки автомобіль яким керував Олександр Оцишин ніде не зупинявся після того як виїхав з офісу.

Таким чином можна зробити висновок, що інспектори або з’явилися в установу вже напідпитку, або ж вживали алкогольні напої в самому офісі. Враховуючи специфіку роботи будь-якої інспекції, а також давні українські традиції, можна припустити, що частування відбувалося в приміщенні самої установи. Наше припущення підтвердили й працівники парку, які того дня перебували на роботі й бачили на власні очі як відбувалася перевірка.

Не на камеру вони розповіли що в той день 28-го листопада на третьому поверсі офісу, в одному із кабінетів де за їх словами використовуючи службове становище незаконно проживає Олександр Оцишен дійсно відбувалося застілля, яке розпочалося о 13:00 і тривало до самого від’їзду, тобто до 16:00.

Незважаючи, на слова Олександра Оцишена про те що він ні того дня, ні напередодні не вживав алкоголь адвокат Олег Мелекесцев вирішив не будувати лінію захисту на цьому факті, а зосередив свою увагу на діях патрульних й під часу судових слухань довів, що уповноваженими особами Кам’янець-Подільського відділку поліції ГУНП в Хмельницькій області були допущенні порушення проведення порядку огляду на стан алкогольного сп’яніння, а також підкреслив невідповідність даних, які зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення фактичним обставинам справи.

Враховуючи всі помилки, які були допущені поліцейськими під час здійснення своїх повноважень суддя Кам’янець-Подільського міськрайонного суду Володимир Черепахін виніс постанову про закриття справи за відсутністю в діях Олександра Оцишена складу адміністративного правопорушення.

Проте, слід відзначити, що незважаючи на деякі непрофесійні дії вчинені поліцейськими вони проявили неабияку пильність. Якщо ж Олександр Оцишен дійсно перебував в стані алкогольного сп’яніння, то йому слід подякувати патрульними за те, що того дня вони можливо попередили ще більшу трагедію, зважаючи на стан водія та не дуже хороші українські дороги.

ЧАСТИНА ДРУГА: КРИМІНАЛ

Ще влітку минулого року в НПП «Подільські товтри» склалася вибухова ситуація. Тодішнє керівництво установи вступило в конфлікт із більшою частиною колективу. Великі сподівання працівники  парку покладали на нового керівника, який повинен був вгамувати всі суперечки та нормалізувати атмосферу в установі.

Відповідно до наказу Міністерства екології та природних ресурсів України №351-0 від 14  серпня 2017 року на посаду в.о. директора НПП «Подільські Товтри» було призначено Оцишена Олександра Васильовича, який до цього працював у вже згаданій нами Хмельницькій екоінспектії. Окрім цього призначення його на посаду стало абсолютною несподіванкою для колективу установи.

Як зазначив у службовій записці Директор екомережі та природно-заповідного фонду Віктор Клід, який і представляв колективу парку нового тимчасового керівника Олександр Оцишен цитата володіє знаннями нормативно-правової бази, а також сумлінно та відповідально ставиться до виконання службових обов’язків.

Розпочавши свою діяльність Олександр Оцишин починає формувати свою команду. Так він призначає на посаду свого заступника із рекреації Валентину Стельмах на нашу думку людину із досить сумнівною репутацією в сфері управління.

10 квітня 2003 р. у Францисканському костелі, де на правах оренди розташовувалося архівосховище № 1 Кам'янець-Подільського міського архіву, який і очолювала тоді Валентина Стельмах, сталася пожежа. яка призвела до втрати 9 млн аркушів найцінніших документів з історії Поділля до 1917 р.

Встигла відзначитися Валентина Стельмах і на новому робочому місці. 27 грудня 2017 р. під час колективних зборів працівників установи вона та Олександр Оцишен привселюдно опублікували записи телефонних розмов працівників установи Олександра Спасюка та Юрія Мартинюка.

Працівники установи вважають, що своїми діями Олександр Оцишин та Валентина Стельмах принизили їх честь та гідність, а також вчинили ряд кримінальнальних злочинів. У зв’язку із цим вони звернулися до СБУ в Хмельницькій області з проханням провести перевірку цих фактів. Служба безпеки в свою чергу перенаправило матеріали на розгляд до Кам’янець-Подільського ВП слідчі якого навіть не внесли відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань, оскільки, як вказали поліцейські, вони не змогли опитати Олександра Оцишена.

Олександр Спасюк та Юрій Мартинюк подали скаргу до суду на бездіяльність органів правопорядку, яка в судовому порядку була задоволена.

З часу призначення на посаду в.о. Олександра Оцишена минуло вже півроку. За цей час атмосфера в установі не тільки не налагодилася а навпаки градус напруги невпинно зріс.

Далі буде…

2ogoloshenya