Завтра у Кам'янці-Подільському хлоруватимуть воду

21 листопада 2023 року відбудеться планове промивання та дезинфекція водопровідних мереж міста з використанням води, що містить підвищену дозу хлору.

Про це йдеться у повідомленні КП "Міськтепловоденергія".

У селищі Першотравневому заходи дезинфекції водопровідних мереж триватимуть також 22 листопада 2023 року, - додають комунальники.

В зв’язку з цим рекомендують зробити необхідний запас питної води.

В цей день також необхідно відкрити крани та пропустити невелику кількість води для промивання будинкових водопровідних мереж. Це сприятиме оптимальному проведенню планових заходів з дезинфекції.

Для чого хлорують воду?

Хлорування — процес водопідготовки, який полягає у додаванні елемента хлору в воду як спосіб очищення води, щоб зробити її придатною для споживання людиною як питною водою. Хлорування використовується також у воді для басейнів.

Хлорування – найпоширеніший метод знезараження води. Причина – висока ефективність хлору відносно 99% мікроорганізмів і його тривала післядія. Воду хлорують, щоб уникнути поширення інфекційних хвороб та попередити розвиток епідемій.

Про недоліки хлорування

  • Хлор викликає сухість шкіри, подразнення слизової оболонки очей, біль у шлунку, алергію і передчасне старіння організму;
  • Доведено зв'язок між споживанням хлорованої води і виникненням онкологічних захворювань;
  • Сполуки хлору шкодять імунній системі;
  • Концентровані випаровування хлору провокують захворювання дихальних шляхів і внутрішніх органів.

Комунальники радять зробити необхідний запас питної води до хлорування, а в день початку хлорування відкрити кран та спустити воду до появи запаху хлору – це забезпечить ефективну дезінфекцію внутрішньобудинкових мереж.

2ogoloshenya