Коштів на повернення 2 млн. дол  боргу Світовому банку в бюджеті Кам'янця-Подільського немає. Будівля виконкому та автопарк під загрозою арешту та реалізації

На 33 сесії Кам'янець-Подільської міської ради директорка фінансового управління Оксана Гут повідомила, що борг Міжнародному банку реконструкції та розвитку повертати міська влада не зможе.

"В зв'язку з підвищенням курсу валют ні міська рада, ні комунальне підприємство ( " Міськтепловоденергія" – Ред. ) не в змозі потягнути виплату цього кредиту", - заявила Оксана Гут.

Нагадаємо, понад 2 мільйони доларів та 23 мільйони гривень простроченої заборгованості має сплатити Кам'янець-Подільська міська рада Міністерству фінансів.

Йдеться про прострочену заборгованість за позичкою Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Кредит брався містом на реконструкцію спочатку мереж водопостачання та водовідведення, згодом - на реконструкцію тепломереж та будівництво нової ТЕЦ. Гарантом виступила Кам'янець-Подільська міська рада.

"Згідно Бюджетного кодексу ми (Кам'янець-Подільська міська рада – Ред.) як гаранти маємо щороку передбачати кошти на погашення гарантій і джерелом цього погашення – є кошти бюджету розвитку", - додала Оксана Гут.

Нагадаємо, що бюджет розвитку – це продаж майна та землі громади.

" На жаль,  у нас немає такого майна чи земельних ділянок, які би продавалися на такі суми", - запевнила Оксана Гут.

І тут ми мусимо не погодитися зі словами директорки фінуправління Кам'янець-Подільської міськради та нагадати слова міського голови Михайла Посітка про наявність комунальних земель, які незаконно були виведені із комунальної власності.

За його словами, у лютому 2022 року, понад 15 га землі було виведено із підпорядкування народних обранців  через комунальне підприємство "Комбінат-благоустрою".

Про схеми заробітку влади з продажу в Кам'янці-Подільському "Вечірній Кам'янець" розповідав у матеріалі: Корупцію перемогти не можна, її можна тільки очолити

Скільки коштує ця земля?

15 га це 1500 соток. Станом на 12 лютого 2022 року ( дата публікації журналістами "Вечірнього Кам'янця" матеріалу про оборудки місцевої влади із землею) ціна 1 сот землі в місті складала близько від 2000 до 5000 доларів США. Не складно підрахувати, що в результаті виведення цих земельних ділянок громада втратила близько 3 млн доларів (умовно). Натомість ці кошти, а ймовірно і значно більше, можна було отримати в результаті земельних аукціонів. За таких умов фінансові ресурси були б спрямовані до міського бюджету.

Додамо, що вищезгаданий позов про стягнення боргів з Кам'янець-Подільської міськради не останній...за інсайдерською інформацією, таких позовів буде декілька.

Тому, арешт будівлі виконавчого комітету та майна (зокрема, приміщення, автівок, техніки...) міської ради це реальний сценарій розвитку подій.

Далі буде...

2ogoloshenya