З вулицями закінчили – перейшли до будівель: в Кам'янці-Подільському надаватимуть почесні імена на честь загиблих комунальним установам та класам в загальноосвітніх закладах

Також у міськраді сприятимуть поширенню у Кам'янці-Подільському муралів на честь загиблих кам’янчан.

Напередодні відбулося засідання топонімічної комісії.

Відповідно до законодавства, до січня 2024 року потрібно деколонізувати низку топонімів в громаді.

За інформацією Кам'янець-Подільської міської ради, в місті на сьогодні залишаються не перейменованими 40 об'єктів топоніміки, а це вулиці, сквери, парки. Також перейменуванню підлягають топоніми в селах громади - загалом їх 85.

Під час засідання члени комісії обговорили чутливе питання: розгляд звернень щодо перейменування вулиць на честь загиблих військових кам’янчан. Наразі понад сто загиблих у російсько-українській війні земляків громада вшановує, як героїв. Тому, топонімічна комісія, проаналізувавши ситуацію, напрацювала рекомендацію:

“Зважаючи на те, що кількість топонімів, що підлягають перейменуванню значно менша, ніж кількість загиблих військовослужбовців кам’янчан, щоб не допустити конфліктів, маніпуляцій, котрі можуть призвести до соціального негативу та роз’єднати громаду, з метою справедливого вшанування кам’янчан, що загинули в російсько-українській війні перейменувати вулицю 30 років перемоги на вулицю Героїв ЗСУ. В такий спосіб увіковічнити пам’ять про усіх полеглих”, – повідомили у міськраді.

Також вирішили призупинити розгляд заяв, звернень щодо перейменування топонімів міста на честь загиблих у російсько-українській війні, натомість рекомендувати надавати почесні імена на честь загиблих комунальним установам, організаціям, об'єднанням, товариствам, класам в загальноосвітніх закладах.

Виключенням у перейменуванні вулиць міста вирішено визнати перейменування на честь загиблого, якому присвоєно звання Героя України.

Також члени комісії підтримали рішення:

  • Винести на розгляд сесії міської ради програму фінансової компенсації за виготовлення та встановлення меморіальних дошок.
  • Розробити і затвердити єдиний стандарт до меморіальної дошки.
  • Сприяти поширенню мистецтва муралів в громаді на честь загиблих кам’янчан.
  • Розглянути можливість проведення відповідних культурних, патріотичних, спортивних заходів, конкурсів, чемпіонатів на честь загиблих кам’янчан.

Ці пропозиції топонімічна комісія пропонуватиме на розгляд депутатів міської ради.

Крім цього, розпочато процес вивчення питання щодо перейменування села Червона Чагарівка.

 

 

2ogoloshenya