Чи можна заряджати акумулятор, не знявши клеми?

На двигун, стартер, генератор та акумулятор завжди припадає більше навантаження, що часто приводить до швидкого розряджання батареї і завести двигун неможливо.

Перед водіями може постати питання, чи можна заряджати акумулятор, не демонтуючи його з машини та не знімаючи при цьому клеми.

Чи можна заряджати таким методом та чи несе це якусь небезпеку ми вияснили і зараз коротко розказує Dexpens.

Особливості зарядки АКБ

Автовласники з досвідом точно запевнятимуть, що заряджати батарею можна тільки в домашніх умовах в теплі з використанням відповідних вирівнювачів.

Проте, застосування сучасних зарядних пристроїв дозволяє значно спростити цю роботу. Тому якихось складнощів з підзарядкою акумулятора на автомобілі, якщо не скинути клеми, а АКБ підключено до бортової мережі, гарантовано не виникне.

Саме тому власники гаражів можуть не знімати акумулятор, а просто підключити зарядку на певний час, що й розв'яже питання з розрядженим агрегатом.

Водночас обираючи експрес-зарядку, варто пам’ятати, що сьогодні машини розділяють на два типи: карбюраторні та інжекторні. Останні найбільш поширені, що пояснюється їх універсальністю користування, потужністю та економічністю. А старі двигуни карбюраторного типу зараз майже не зустрічаються і, скоріше, вважаються раритетним.

Якісний зарядний пристрій

Ефективність перезарядки акумулятора та повна безпека такої роботи буде залежати найперше від раціонального вибору зарядного пристрою. Й справді, такі вирівнювачі, зроблені самостійно з недостатньо якісних компонентів, просто не можуть видавати правильну напругу.

Наслідком цього може стати пошкодження електронних блоків, а надалі їх ремонт та заміна буде дорого коштувати.

Тому для подібного заряду АКБ безпосередньо на автомобілі варто використовувати пристрій, котрий видає напругу не більше 15 Вольтів. Якщо показник напруги скаче і досягає 17-18 Вольтів, то це вже є критичним для більшості автомобільних електросистем.

Автовласникам можемо лише порадити використовувати якісні заводські придбані зарядні пристрої, а не намагатись зробити їх своїми руками. Нічого доброго від цього очікувати не слід.

Підзарядка акумулятора на карбюраторному та інжекторному двигунах

Підзарядка АКБ на старих карбюраторних автомобілях не являє собою складності, при цьому знімати батарею не треба, бо такі машини не мають ніякої вбудованої автоматики. А з підзарядкою акумуляторів інжекторних машин все трохи складніше.

Існує помилкове твердження, що якщо підключити вирівнювач на акумулятор з незнятими клемами, то це буде причиною виходу з ладу електронного блоку управління двигуном.

Це не завжди так, оскільки на більшості автомобілів, якщо запалювання в машині виключено, ЕБК знеструмлюється і, підключивши вирівнювач для зарядки батареї, вивести з ладу електронний мозок двигуна буде просто неможливо.

Більшість сучасних авто мають відмінний захист від перепадів напруги. Повторимо ще раз, що для підзарядки без скидання клем безпосередньо на машині варто вибирати виключно якісні підзарядки, в яких напруга не перевищує 15 Вольтів.

В такому випадку можна спокійно заряджати акумулятор, не знімаючи.

2ogoloshenya