Священники УПЦ МП, серед яких кам'янчани, закликали Онуфрія негайно розірвати всі відносини з РПЦ

Священники УПЦ МП з Хмельниччини звернулися до митрополита Онуфрія із закликом негайно та остаточно розірвати із РПУ після ракетного удару Росії по Спасо-Ображенському кафедральному собору в Одесі.

Про це йдеться у відкритому листі священників УПЦ до блаженнішого митрополита Онуфрія від 23.07.2023.

Станом на ранок 25 липня зібрано майже 297 підписів священників Московської церкви, серед яких є й священники УПЦ з Хмельницької області. Вони просять скликати Собор УПЦ, де має відбутися остаточний розрив із РПЦ.

У відкритому листі священники називають агресію Росії проти України "сатанинською" та засуджують підтримку війни предстоятеля РПЦ патріарха Кирила (Гундяєва).

"Вам добре відомо, що попри соборні рішення кожен, хто бажав, продовжував поминати патріарха Кирила, доволі однозначні висловлювання на рахунок єдності з РПЦ лунали від окремих ієрархів УПЦ. При всьому цьому в Москві за ліпшої нагоди підкреслювали, що УПЦ залишається частиною РПЦ, а наше священноначалля, за великим рахунком, не намагалося переконати у зворотному ні українців, ні росіян. Тож лишалося тільки констатувати, що реального розриву з РПЦ не відбулося. Саме за таких обставин, майже через рік після початку війни, державна влада взяла курс на ліквідацію УПЦ", - йдеться у проханні.

Знищення одеського собору священники називають "варварським".

"Ми, священнослужителі УПЦ, закликаємо Вас ініціювати негайне скликання собору УПЦ, на якому має відбутися реальне, а не ефемерне розірвання з РПЦ. Про цей факт мають бути повідомлені як Помісні Церкви, так і Москва!. Як Предстоятель, Ви не можете уникати серйозних рішень. В часі найважчих випробовувань ми готові підтримувати Вас до кінця, але ж дійте, не мовчіть! І зрозумійте: невдоволені, які за жодних обставин не хочуть виходити з РПЦ, будуть.", - зауважили у листі.

Серед підписантів листа із вимогою відділитись від московськї церкви є і священнослужителі з Хмельниччини, зокрема: Протоієрей Яворський Олег (Хмельницький), Протоієрей Куник Іван (Кам'янець-Подільський), Протоієрей  Багінський Володимир (Шепетівка), Протоієрей Тишкун Роман (Шепетівка), Протоієрей Ясіновський Віталій (Хмельницький), Протоієрей Філик Сергій (Шепетівка), Протоієрей Андрухів Ігор (Шепетівка), Протоієрей Куку Володимир (Кам'янець – Подільський), Протоієрей Мигаль Тарасій (Кам'янець-Подільський), Протоієрей Кулініч Микола ( Шепетівка), Протоієрей Москальчук Максим (Хмельницький), Ієрей Павлючик Ігор ( Кам'янець-Подільський), Протоієрей Козовий Михайло (Хмельницький), Протоієрей Лаврук Роман (Шепетівка), Протоієрей Мельничук Петро (Шепетівка), Протоієрей Кіпибіда Іван (Шепетівка), Протоієрей Наскалов Віктор (Хмельницький)

2ogoloshenya