Аграрія з Дунаєвеччини судили за залучення до роботи пацієнтів психоневрологічного інтернату

П'ятеро пацієнтів з психічними розладами безоплатно пересіювали зерно.

Суд на Хмельниччині виніс вирок аграрію та його матері, яких обвинувачували у трудовій експлуатації пацієнтів психоневрологічного інтернату.

Слідство задокументувало один випадок, коли п'ятеро пацієнтів безоплатно пересівали зерно і сою на підприємстві.

Як йдеться у вироку Дунаєвецького райсуду, судили власника підприємства «Лідер-ІТ», яке займається вирощуванням сільськогосподарської продукції, та його матір, яка працює інженером з охорони праці Кривчицького психоневрологічного інтернату.

Слідчі задокументували, що 21 жовтня жінка вмовила п'ятьох пацієнтів піти попрацювати на господарство сина, пообіцявши їм алкоголь та гарне харчування. Там вони безоплатно пересівали пшеницю і сою.

Додамо, що прес-служба поліції повідомляла, що подібні випадки практикувались неодноразово.

Матері та сину інкримінували порушення ч.2 ст. 149 ККУ (торгівля людьми), санкція якої передбачає від п'яти до 12 років тюрми.

Директор підприємства у суді свою провину не визнав. Розповів, що пацієнти пересіювали зерно, що належало інтернату. Робили вони це, за його словами, добровільно, і ніякого зиску з цього чоловік начебто не мав, бо просіяне зерно і сою потім забрали для потреб закладу. Матір чоловіка також провину не визнала.

Суддя Юлія Шафікова визнала матір і сина винними за статтею про торгівлю людьми, але від відбування покарання їх звільнила, обмежившись два роками іспитового терміну кожному.

2ogoloshenya