Суд зобов’язав УПЦ (МП) звільнити Миколаївську церкву в Кам`янці-Подільському

На Кам'янеччині суд зобов’язав УПЦ МП звільнити будівлю Миколаївської церкви.

Тепер релігійна організація зобов’язана покинути храм із дзвіницею, яка є пам’яткою архітектури XIV століття і належить історико-архітектурному заповіднику “Кам`янець”.

Про це йдеться в рішенні господарського суду від 29 червня 2023 року.

Більше 30 років Свято-Миколаївська парафія Української православної церкви безкоштовно користувалася культовою спорудою церкви із дзвіницею у Кам’янці-Подільському.

Релігійна організація УПЦ (мп) користувалась храмом безоплатно для проведення релігійних обрядів на підставі типового договору. 20 лютого 2023 року Національного історико-архітектурний заповідник „Кам`янець” надіслав на адресу Свято-Миколаївської парафії УПЦ (мп) лист про те, що заповідник утримується від продовження дії типового договору. Причиною вказано рішення РНБО від 1 грудня 2022 року та висновок релігієзнавчої експертизи Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв`язку з Московським патріархатом Державної служби з етнополітики та свободи совісті.

Настоятель храму відмовився покидати святиню. Тож керівництво заповідника подало судовий позов, аби примусово виселити УПЦ із храму. Релігійна організація, яка користувалась храмом, в свою чергу просила суд продовжити безоплатне користування культовими будівлями на період воєнного часу та 4 місяці після закінчення воєнних дій.

Суд визнав, що за наявних обставин угода про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном є нікчемним. Задовольнив позов заповідника і зобов’язав Свято-Миколаївську парафію УПЦ (мп) звільнити будівлю Миколаївської церкви з дзвіницею та передати її законному власнику. Також стягнув з релігійної організації 2 684 гривень судового збору.

2ogoloshenya