Картини " Мотанки", розписаний посуд та " Вишита карта України" : у Подільському центрі ПТО випуск живописців (ФОТО)

Репліки картин відомої художниці з Прикарпаття Марти Пітчук тепер можна побачити і в Кам'янці-Подільському.

Сьогодні, 21 червня, 15 випускників Подільського центру ПТО представили свої дипломні роботи, над яким працювали протягом декількох місяців.

Для робіт по спеціальності "живописець, оформлювач вітрин, приміщень та будівель" учні переважно обрали серію картин української художниці Марти Пітчук "Мотанки". Адже, юні митці не лише вражені технікою виконання на полотні образу сакральної ляльки-мотанки художницею, а й благодійною діяльністю авторки картин. Кошти від продажу своїх робіт Марта Пітчук передає ЗСУ.

8 робіт, серед яких репліки картин "Мотанка в хустці. Закарпаття", " Мотанка. Гуцульщина", "Мотанка –наречена. Поділля", картина " Стражниці вільної долі" , виконані у техніці олійний живопис.

1 макет восстановлено 3

Лялька –мотанка є  символом родової пам'яті українців. У героїнь серії картин закриті лиця, але насправді кожна має обличчя — з повіками, зіницями.

мотанка 02

Над картинами учні працювали в середньому 2 місяці, допомогала молодим художникам майстриня Олена Василівна.

 мотанка 01

мотанка 03

Також серед випускних робіт учнів розписаний у техніці акрилового живопису на патріотичну тематику посуд та підвісна карта України, де кожен регіон вишитий відповідним орнаментом.

1 макет восстановлено 2

Підтримати випускників під час представлення художніх робіт завітав директор Подільського центру ПТО Вадим Савчук.

1 макет восстановлено 1

Як розповів Вадим Анатолійович частину робіт розмістять на виставці у Старій Фортеці. Для авторів картин вхід у замок буде безкоштовним.

мотанка 04

Варто зазначити, що повномасштабне вторгнення росії в Україну внесло корективи у закінчення навчання молодих митців. Четверо учнів наразі перебувають закордоном та представляли свої роботи по відеозв'язку, онлайн.

Автор: Тетяна Маслянко

2ogoloshenya