Місто на Кам’янеччині отримає 200 тисяч доларів для підтримки переселенців

Місто Дунаївці стало єдиним в Україні реципієнтом Глобального фонду міст для мігрантів і біженців.

Муніципалітет на Хмельниччині приєднався до п’яти інших міст світу, які запропонували найкращі рішення для мігрантів, внутрішньо переміщених дітей та опікунів. На ці потреби отримають чималий грант.

Про це йдеться на сторінці Дунаєвецької ТГ.

У Всесвітній день біженців Дунаївці оголошено реципієнтом Глобального фонду міст для мігрантів і біженців: дітей та опікунів. Започаткований Радою мерів з питань міграції, у партнерстві з Фондом Бернарда ван Ліра та Фондом Конрада Н. Гілтона, новий підрозділ фонду спрямовує 1 200 000 доларів США та технічні ресурси в 6 міст, надаючи рішення для мігрантів та внутрішньо переміщених дітей та їхніх родин.

Переможцями стали: Амман (Йорданія), Мілан (Італія), Гуаякіль (Еквадор), Монтевідео (Уругвай), Рамалла (Палестина) і Дунаївці.

«З початку війни Дунаївці прийняли понад 10 000 людей, які приїхали з різних регіонів України. На цей момент у нашому місті проживає близько 4 000 внутрішньо переміщених осіб. Глобальний фонд міст для мігрантів і біженців допоможе нам покращити життя дітей і сімей, переміщених сьогодні, одночасно зміцнюючи нашу спроможність задовольняти майбутні потреби після закінчення війни», – сказала Веліна Заяць, міський голова Дунаївців.

Кожне місто отримає 200 000 доларів США на додаток до технічної підтримки протягом 12 місяців, щоб втілити свої проєкти в життя за підтримки Ради мерів з питань міграції (MMC) та його стратегічних партнерів: C40 Група міст-лідерів з питань клімату (C40 Cities), Metropolis, Агентство ООН з питань міграції (МОМ), Об’єднані міста та органи місцевого самоврядування (UCLG), Програма ООН з населених пунктів (UN-Habitat) та Агентство ООН у справах біженців (UNHCR).

У Дунаєвецькій міськраді сповістили, що спрямують кошти на перепрофілювання покинутої лікарні для надання житла та соціальних послуг внутрішньо переміщеним дітям та сім’ям, які тікають від конфлікту, що триває в регіоні. Після війни планується перетворити приміщення на дитячий табір або реабілітаційний центр для постраждалих від домашнього та гендерного насильства.

2ogoloshenya