Дзвінок з банку : кам'янчанин віддав шахраям понад 15 тис грн

В Кам’янці-Подільському слідчі встановлюють обставини «банківського» шахрайства, яке коштувало потерпілому більше 15 тисяч гривень.

До потерпілого зателефонували зі «служби безпеки банку» та повідомили, що його рахунок в небезпеці. Для убезпечення рахунку потрібно лише назвати СМС-код, який прийшов на фінансовий номер телефону, інформують у поліції.

Так, до поліції Кам’янеччини звернувся 42-річний місцевий мешканець, якого ошукали шахраї. До чоловіка зателефонував невідомий та представились працівником служби безпеки Національного банку України. Зловмисник повідомив потерпілому, що його банківські рахунки потребують посилення безпеки. А для цього потрібно назвати СМС-код, який прийшов на його телефон. Чоловік слідував інструкціям шахрая, бо спочатку дійсно повірив, що дзвінок з банку. Так, з його рахунку на рахунок зловмисника було перераховано 15316 гривень.

Як повідомив сам потерпілий, він таки зрозумів, що спілкується з шахраєм, адже напередодні бачив інформацію про таку шахрайську схему в соцмережах, але було запізно - кошти вже зникли з його рахунку. Тоді чоловік негайно звернувся до відділення банку та до поліції.

Наразі слідчі Кам’янець-Подільського районного управління поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки) Кримінального кодексу України.

Тож вкотре нагадуємо, щоб в такому випадку не втрапити на гачок шахраїв тримайте свої персональні дані в секреті! Що б вам не пояснював так званий «працівник банку» - не називайте йому цифри на звороті картки, пін-коди та паролі з смс від банку. Якщо вас запитують щось із переліченого, кидайте слухавку – це шахрай! Не підтверджуйте жодних банківських операцій. Не переводьте кошти самостійно на інші рахунки. Тримайте свої паролі до інтернет-банкінгу в секреті.

Бережіть свої кошти та не довіряйте персональні дані стороннім особам.

2ogoloshenya