Кам'янчанка Марія Берлінська  стала лауреатом нагороди «Світло Справедливості»

В Українському католицькому університеті відбулася церемонія вручення нагороди «Світло Справедливості».

Лауреатами нагороди стали українські волонтери – Тарас Чмут, військовий аналітик і керівник благодійного фонду «Повернись живим», та Марія Берлінська, громадська діячка, засновниця «Центру підтримки аеророзвідки».

Церемонія вручення нагороди «Світло Справедливості» відбулася 10 лютого у Центрі Шептицького УКУ, передає Вечірній Кам'янець з посиланням на Український католицький університет.

Додамо, що нагорода була заснована у 2010 році, аби привернути увагу до ціннісного лідерства в Україні, до важливості моральних принципів та популяризації прикладів такого лідерства в українському суспільстві.

За словами організаторів, цього року, в часі повномасштабного вторгнення росії на територію України, лауреатів обирали серед спільноти волонтерів, які своєю невтомною працею наближають перемогу України у війні з росією та є прикладом щоденної жертовності.

Марія Берлінська, громадська діячка, засновниця «Центру підтримки аеророзвідки» під час церемонії зазначила:

«Щиро дякую спільноті УКУ, викладачам, студентам, усім, які розбудовують цю спільноту. Я маю честь прийняти цю нагороду, але не вважаю її своєю – це нагорода команди і всього волонтерського руху. Важливо робити те, у що віриш. Якщо за вірою твоєю не стоять амбіції, страх, лукавство чи заздрощі, а любов до людей – сміливо продовжуй. Війни описані у Біблії відбувалися зі списами та мечами. Війни майбутнього відбуватимуться роботами. І тому я щодня займаюся підготовкою людей та технічним оснащенням армії. Щодня я живу цифрами. І щодня я нагадую собі, що прямо зараз в тяжких муках гинуть мої люди, розірвані на шматки важкими снарядами. Сили покидають їх — десь там під Донбаським небом вони прощаються з цим світом і йдуть у вічність…

Найкраще, що я можу для себе зробити — підготувати себе до смерті. Зробити так, аби мені було з чим прийти до Бога. Пам’ять про смерть нагадує мені для чого я тут, вона прибирає мій страх і дає мені духовну відвагу. Війна — це гарний час вчитися не боятися, саме тоді коли смерть ходить навколо і забирає тисячі».

Тарас Чмут, військовий аналітик і керівник благодійного фонду «Повернись живим» також додав, що для нього і всієї команди фонду — це велика честь отримати нагороду «Світло Справедливості»:

 «Минає 9-й рік війни, ніхто не  знає скільки вона ще триматиме, але справедливість рано чи пізно візьме своє. Україна бореться за справедливість усього світу і всього устрою. Разом, все українське суспільство, весь цивілізований світ буде боротися за справедливість. Ми візьмемо своє і справедливість візьме своє!».

Під час заходу також традиційно вручили стипендію «Світло Справедливості» студентові УКУ за активну громадську позицію. Лауреатом стипендії став Євген Брашко, студент 1-го курсу магістерської програми з управління неприбутковими організаціями. Проживає в м. Мирнограді Донецької області, голова  ГО «Штука», комунікаційний менеджер проєкту  «Ветерани будують».

Довідка про лауреатів

Марія Берлінська — українська військова та громадська діячка, засновниця громадської організації «Центр підтримки аеророзвідки», що займається спеціалізованою підготовкою фахівців з аеророзвідки для фронту. Ініціаторка та керівниця адвокаційного правозахисного проєкту Невидимий Батальйон».

Із розгортанням війни на сході України Марія зголосилася доброволицею до батальйону «Айдар» і в його складі брала участь в бойових діях, де відповідала за аеророзвідку. Метою Марії стало вдосконалити цей напрямок та передавати сучасні навички з аеророзвідки українським військовим на фронт. При проходженні курсів керування безпілотниками, Марія зрозуміла, що держава не забезпечує ні фахівцями, ні безпілотниками. Тому знайшла однодумців і створила Центр підтримки аеророзвідки, який функціонує з січня 2015 року.

Тарас Чмут — директор Фонду компетентної допомоги армії «Повернись живим». Військовий аналітик, сержант резерву морської піхоти ВМСУ, волонтер, учасник російсько-української війни. Засновник «Українського мілітарного центру». Голова фонду «Повернись живим» (з 2020).

З початком повномасштабного вторгнення Росії на територію Україну 24 лютого 2022 року, фонд очолюваний Тарасом значно збільшив залучення гуманітарної допомоги, що спрямовувалась на потреби ЗСУ та громад територіальної допомоги. За очолювання Фонд першим з благодійних організацій отримав дозвіл купувати летальне озброєння. У травні 2022 року «Повернись живим» законтрактував, а в червні вже отримав безпілотний комплекс Bayraktar TB2 вартістю $16,5 млн.

У червні 2022 року Тарас очолив рейтинг журналу Forbes «30 до 30» – молодих українців, які відбудовуватимуть країну.

Додамо, що за 13 років існування нагороди, Капітула відзначила 11 осіб, серед яких: політв’язень радянського режиму, публіцист Євген Сверстюк; лідер кримськотатарського національного руху Мустафа Джемілєв; громадська активістка Лариса Заливна; журналістка й розслідувачка корупційних схем Наталя Седлецька; головний редактор видавництва «Дух і Літера» Леонід Фінберг; очільник ГО «Лісові ініціативи і суспільство» Дмитро Карабчук; екоактивістка Юлія Мельник-Пашковська. У час світової пандемії COVID-19 нагороду вручили двом лікарям: завідувачці інфекційного відділення центральної міської лікарні у м. Рубіжне Ользі Мартиненко та сімейному лікарю-терапевту Івану Венжиновичу з міста Почаїв (посмертно). Лауреатом у 2021 році став Геннадій Мохненко, громадський діяч, пастор «Церкви добрих змін», батько 38-ми дітей.

2ogoloshenya